Rewolucja w zamiataniu

Dulevo oferuje pełną gamę zamiatarek samojezdnych od 0,8 m3 do 6 m3 (fot. Hewea)

Zamiatarki Dulevo dotarły na polski rynek dopiero w ostatnich latach, mimo że ich włoski producent ma status światowego lidera w produkcji urządzeń zamiatających. Maszyny Dulevo pozwalają zaoszczędzić tysiące litrów wody i spełnić wymogi ustawy o elektromobilności.

Trzon oferty Dulevo stanowią zamiatarki mechaniczno-podciśnieniowe z filtracją – jest to technologia całkowicie nowatorska. Zastosowanie w niej podwójnego systemu zbierania kurzu i śmieci, łączącego podajnik zgrzebłowy i turbiny ssące, dało możliwość zamiatania przy prędkości 30 km/h, przy czym efektywność zamiatania utrzymuje się na poziomie 10 tys. m2/h. Takie pojazdy mogą pracować w temperaturze do –30oC.
Cała masa powietrzna wsysana przez maszynę jest filtrowana przez filtry Gore o bardzo wysokiej wydajności (ich konstrukcja jest chroniona patentem przez Dulevo). W rezultacie pojazdy zatrzymują niespotykane do tej pory ilości szkodliwych dla zdrowia pyłów przy zużyciu minimalnej ilości wody.

Zastąpienie tradycyjnej zamiatarki podciśnieniowej maszyną Dulevo pozwala zaoszczędzić 3 m3 czystej wody na dobę, co w skali rocznej eksploatacji daje ponad 800 m3.
Dulevo jako jeden z pierwszych na świecie producentów wprowadziło do oferty pojazdy z napędem alternatywnym. Są one zgodne z wymogami polskiej ustawy o elektromobilności – dostępne są zarówno pojazdy elektryczne z autonomią pracy sięgającą 10 h, jak i zasilane gazem CNG.
Wszystkie wspomniane zalety uzyskano, unikając skomplikowanych rozwiązań elektronicznych, starając się zachować proste do utrzymania przez długie lata konstrukcje, które nie będą w konsekwencji wymagały korzystania z usług serwisów, kosztownych dla skromnego budżetu firm komunalnych. Maszyny bazują na komponentach światowych liderów w dziedzinie motoryzacji i hydrauliki. Zarówno zamiatarki drogowe, jak i chodnikowe Dulevo są projektowane od początku do końca w oparciu o przewidziane dla nich zadania. Konstruktorzy zwracali szczególną uwagę na to, by były zwrotne, ergonomiczne i z maksymalną widocznością z miejsca kierowcy.
Dystrybucją zamiatarek Dulevo zajmuje się spółka Hewea, która w ostatnich latach systematycznie poszerza swoją ofertę dla branży komunalnej.

Dulevo oferuje pełną gamę zamiatarek samojezdnych od 0,8 m3 do 6 m3 (fot. Hewea)