Spółka Eneris odebrała 5 kolejnych śmieciarek na podwoziu Mercedes-Benz Actros do zbiórki odpadów w oddziałach firmy w Świdnicy i Pile

Fot. Mercedes-Benz Polska

Licząca już ok. 300 pojazdów ciężarowych, w tym ponad 100 Mercedesów, flota spółki Eneris powiększyła się o kolejnych 5 śmieciarek firmy Terberg na podwoziu najnowszego Actrosa 2633. Dwie z nich trafiły na Dolny Śląsk, gdzie obsługują mieszkańców Świdnicy i Strzegomia, trzy natomiast do oddziału spółki w Pile.

Grupa Eneris jest wieloletnim użytkownikiem pojazdów marki Mercedes-Benz.

Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi, topowymi dostawcami, nie możemy sobie pozwolić na niesprawdzone modele. Stąd też nasza długa historia użytkowania Mercedesów. Decydują o tym warunki przetargów, które co roku ogłaszamy – odpowiedź Mercedesa często jest po prostu najlepsza. Spełnia dwa kluczowe kryteria: korzystnej ceny oraz dostępności pojazdów. Dzięki temu, że mamy partnerskie relacje i jesteśmy w stałym kontakcie, wiemy, czego się spodziewać i mamy pewność, że nasze zamówienie będzie zrealizowane w rozsądnym czasie. Ważne jest też to, że rozmawiamy z importerem na poziomie centrali, dzięki czemu nie musimy prowadzić negocjacji u różnych dealerów, a lokalizacje, w których odbieramy pojazdy są dostosowane do naszych potrzeb” – wyjaśnia Robert Kołodziejski, dyrektor ds. logistyki i eksploatacji w Eneris Surowce SA.

Jedna z najnowszych pięciu śmieciarek na podwoziu Actrosa 2633 trafiła do Świdnicy. Jednokomorowa zabudowa firmy Terberg umożliwia zbiórkę odpadów różnego rodzaju, a o tym, jakie będą zbierane podczas konkretnego kursu, informuje umieszczona na masce tabliczka. Dziennie pojazd pokonuje trasę 100-200 km.

Fot. Mercedes-Benz Polska

Nie są to wielkie przebiegi, ale wymagają ciągłych przystanków, dlatego wytrzymałość pojazdu ma ogromne znaczenie. Mercedesy są pod tym względem praktycznie niezawodne, a w razie jakichkolwiek problemów serwis działa skutecznie i szybko” – wyjaśnia Robert Kołodziejski i dodaje: “Oczywiście zużycie paliwa także jest dla nas istotne, niemniej pod tym względem wiele zależy też od tego, w jakim terenie śmieciarka się porusza. W miejscowościach górskich będzie to wyglądało zupełnie inaczej niż w niewielkim mieście na Mazowszu“.

Praca kierowcy pojazdu zbierającego odpady wymaga ogromnej uważności, szczególnie w gąszczu wąskich uliczek osiedlowych, gdzie zdarzają się często piesi, rowerzyści, biegają dzieci, a dodatkowo trzeba manewrować między zaparkowanymi samochodami.

“Nasi kierowcy potrzebują komfortowego narzędzia pracy, spędzają w kabinie cały dzień i muszą być bardzo skoncentrowani. W Actrosie mają zapewnioną świetną widoczność i wygodę, są bardzo zadowoleni z tych pojazdów. To również jest dla nas jeden z kluczowych powodów, dla których od tylu lat rozwijamy współpracę z marką i mamy zamiar ją kontynuować w kolejnych” – dodaje Robert Kołodziejski.

Fot. Mercedes-Benz Polska