Volta Zero otrzymuje europejską homologację. Produkcja seryjna rozpocznie się w zakładzie w Steyr w Austrii

Volta Zero (fot. Volta Trucks)

Firma Volta Trucks potwierdziła, że 16-tonowy, elektryczny pojazd Volta Zero otrzymał homologację typu WE (Wspólnoty Europejskiej). Certyfikat jest potwierdzeniem, że wszystkie pojazdy spełniają odpowiednie normy środowiskowe i bezpieczeństwa i jednocześnie pozwala Volta Trucks na masową produkcję i sprzedaż w pełni elektrycznego pojazdu Volta Zero.

Homologację elektrycznej ciężarówki Volta Zero uzyskano w czasie, gdy prototypy drugiej generacji weryfikujące produkcję mają wkrótce zostać dostarczone klientom w całej Europie jako część floty pilotażowej. Te elektryczne ciężarówki o średniej ładowności będą wypożyczane klientom na dłuższy czas, co pozwoli operatorom flot w pełni je przetestować i dopasować do modelu działalności. Produkcja seryjna rozpocznie się w zakładzie w Steyr w Austrii w drugim kwartale 2023 r.

Otrzymanie homologacji typu WE jest ogromnym kamieniem milowym dla Volta Trucks i naszej misji uczynienia ulic w centrum miast bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi dla wszystkich. Opracowaliśmy całkowicie nowy pojazd od podstaw, a to, że Volta Zero tak szybko przeszła rygorystyczne i wymagające testy homologacyjne jest dla naszych zespołów inżynieryjnych i rozwojowych potwierdzeniem jakości ich pracy. Jesteśmy teraz gotowi do rozpoczęcia produkcji seryjnej w naszym zakładzie produkcyjnym w Steyr w Austrii, aby oddać samochody ciężarowe w ręce naszych klientów i rozpocząć realizację naszej misji” – powiedział Essa Al-Saleh, dyrektor generalny Volta Trucks.

Tłumaczenie: Dariusz Piernikarski

Testy podwozia Volta Zero (fot. Volta Trucks)
Volta Zero (fot. Volta Trucks)