Firma Eko-Okna wybiera podwieszane wózki widłowe Moffett

Fot. Hiab

Hiab, część koncernu Cargotec, otrzymał znaczące zamówienie o wartości 21,7 mln euro na podwieszane wózki widłowe Moffett od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okiennej i drzwiowej w Europie. To rekordowe europejskie zamówienie na podwieszane na samochodach ciężarowych wózki widłowe Moffett.

Część zamówienia o wartości 14,5 mln euro została zaksięgowana w Cargotec w pierwszym kwartale br., drugą część, wynoszącą 7,2 mln euro, zaksięgowano w drugim kwartale, a dostawy rozpoczną się w 2023 r.

Firma Eko-Okna zamówiła wszechstronny model Moffett M4 25.3 NX o udźwigu 2500 kg i napędzie na wszystkie koła. M4 NX jest niesamowicie mocny, a jednocześnie lekki i wystarczająco kompaktowy, aby można go było przewozić na prawie każdej ciężarówce lub przyczepie. Wózki mają zainstalowany opcjonalnie system Remote Ground Mount. Umożliwia on operatorowi montaż i demontaż wózka w bardzo krótkim czasie za pomocą bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania bez konieczności wchodzenia do samego wózka widłowego, co zmniejsza ryzyko obrażeń.

Targi 4Poland, czerwiec 2022 (fot. K.Biskupska)

To przełomowe zamówienie dla Hiab Polska i jesteśmy bardzo dumni, że firma Eko-Okna wybrała podwieszane wózki widłowe Moffett. Wysoka wydajność tych wózków odpowiada potrzebom firmy Eko-Okna , ponieważ dzięki nim może dostarczać ładunki szybko i bezpiecznie, nawet w trudnym terenie. Nasze podwieszane wózki widłowe są znane ze swojej niezawodności i wielu funkcji bezpieczeństwa, co było ważnym czynnikiem w procesie selekcji” – komentuje Piotr Żelazek, senior manager, Sales & Services w Hiab Polska.

Fot. Hiab

Wózki Moffett stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do obsługi ładunków w Europie. Po tym rekordowym europejskim zamówieniu podwieszane wózki widłowe stosowane w pojazdach użytkowych staną się jeszcze bardziej znanym widokiem, ponieważ będą wykorzystywane przez firmę Eko-Okna do dostaw na całym kontynencie” – tak o zamówieniu mówi Jann Hansen, wiceprezes ds. sprzedaży i zarządzania produktem Moffett Truck Mounted Forklifts, Hiab.

Wszystkie wózki widłowe Moffett montowane do pojazdów są zgodne z europejskimi przepisami Stage V i normami emisji Tier 4 w Ameryce Północnej i Kanadzie, dzięki czemu mogą być używane w strefach o bardzo niskiej emisji.

Tłumaczenie: Dariusz Piernikarski

Targi 4Poland, czerwiec 2022 (fot. K.Biskupska)