Tytuł najlepszego zespołu serwisowego Scanii w Polsce dla drużyny z Poznania – Scania Top Team 2022  

Uczestnicy krajowego finału Scania Top Team 2022 (fot. Scania Polska)

Drużyna pracowników serwisu i BOK z Poznania zdobyła najwięcej punktów i tym samym otrzymała tytuł najlepszego zespołu serwisowego Scanii w Polsce w krajowym finale konkursu Scania Top Team 2022. Zespół będzie reprezentował Polskę w regionalnym finale konkursu, który odbędzie się jesienią w Bratysławie.

Drugie miejsce w konkursie zajął zespół z Koszalina, a trzecie drużyna Hołowińscy-Scanserwis Sp. z o.o., autoryzowany dealer Scanii z Włocławka.

Oprócz wykazania się wiedzą teoretyczną, obejmującą kwestie techniczne, pracę w serwisie, obsługę klienta i wiedzę o Scania, drużyny biorące udział w konkursie miały za zadanie udowodnić swoje umiejętności praktyczne na trzech stanowiskach serwisowych. Zadania konkursowe dotyczyły diagnozy i naprawy usterki w ciągniku siodłowym, autobusie oraz silniku morskim.

Drużyna z Poznania (fot. Scania Polska)

“Stworzyliśmy Top Team, aby zachęcić naszych pracowników serwisowych do rozwijania swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy na temat rozwiązań transportowych Scania i obsługi klienta. Chodzi również o zwrócenie uwagi na tych często niewidocznych bohaterów, którzy niestrudzenie pracują w serwisach Scania, aby zapewnić naszym klientom najlepszy poziom usług. Top Team daje im szansę na zdobycie uznania, na jakie zasługują” – komentuje Mikołaj Pakuła, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi Scania Polska S.A.

Top Team służy rozwojowi kompetencji zespołów serwisowych Scanii oraz wspiera ich w poszerzaniu wiedzy i umiejętności oraz promuje kulturę pracy zespołowej.  Głównym celem serwisów Scania na całym świecie jest świadczenie usług, które zapewniają wysoką dyspozycyjność pojazdów klientów. Wymaga to sprawnego i wykwalifikowanego zespołu obsługi. W Top Team duże znaczenie ma również promocja bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska.

Regionalny finał konkursu odbędzie się we wrześniu br. w Bratysławie, a światowy finał konkursu w 2023 r. w Södertälje.

Drużyna z Poznania (fot. Scania Polska)
Drużyna z Poznania (fot. Scania Polska)