11 autobusów MAN Lion`s City dla MPK Kielce

Nowe autobusy MAN Lion’s City w barwach MPK Kielce (fot. MAN)

Na początku maja br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kielcach uroczyście odebrało 11 nowych autobusów miejskich MAN, wyprodukowanych w Starachowicach. Operator wybrał 6 autobusów Lion`s City 12 C z silnikami diesla Euro VI oraz 5 modeli Lion`s City 12 G zasilanych CNG. Zgodnie z zapowiedziami pojazdy wyruszyły na linie zaraz po uroczystym przekazaniu. Pierwsze zadanie to obsługa dwóch bezpłatnych tras OZ i OW w centrum miasta.

Fot. MAN

Wśród odebranych autobusów znalazły się też pojazdy zasilane sprężonym gazem ziemnym – MAN Lion`s City 12 G. To pierwsze tego typu autobusy we flocie MPK Kielce, które wyposażono w efektywne silniki E1856 LOH Euro 6 o pojemności 9,514 cm3 i mocy 206 kW (280 KM) z maksymalnym momentem obrotowym 1200 Nm. Pojazdy te przy długości 12,2 m mogą zabrać na pokład ponad 100 osób, w tym 27 pasażerów na miejscach siedzących.Podobne parametry mają pojazdy z silnikami diesla z tą różnicą, że ich napęd stanowią jednostki D1556 LOH Euro. Wszystkie przekazane autobusy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, pełne LED-owe oświetlenie zewnętrzne i przestrzeni pasażerskiej wewnątrz.

W uroczystości przekazania autobusów MAN udział wzięli, Zbigniew Piękny, prezes MPK Kielce, dyrektor ds. sprzedaży autobusów Małgorzata Durda i przedstawiciel handlowy Waldemar Sęk z MAN Truck & Bus Polska, dyrektor ZTM Kielce Barbara Damian, dyrektor Kancelarii Prezydenta miasta Kielce Sławomir Stachura, przewodniczący Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś, biskup Marian Florczyk, oraz poseł na Sejm Krzysztof Lipiec, senator Krzysztof Słoń (fot. MAN)

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego kontraktu. Widzimy, że krajowe przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej z regionu zaczynają wspierać starachowicką fabrykę i decydują się na pojazdy produkowane lokalnie, przez polskich pracowników. To bardzo dobry znak. Mamy nadzieję, że tak dynamiczny rozwój taboru autobusowego przyczyni się do wzrostu zainteresowania transportem publicznym w Kielcach, a MPK zyska nowych pasażerów” – powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Fot. MAN