Nowy punkt Ford Trucks w Polsce

Fot. Ford Truck Polska

Ford Trucks Polska powiększa swoją siatkę punktów dealerskich i serwisowych w naszym kraju. Kolejną lokalizacją jest Rzeszów, w którym punkt otworzyła firma Moobilo, mająca już wcześniej prężnie działający oddział dealerski w Rusocinie.

Punkt dealerski w Rzeszowie został uruchomiony przez firmę Moobilo, która już wcześniej należała do sieci Ford Trucks Polska poprzez przedstawicielstwo w okolicach Trójmiasta. Placówka zlokalizowana w Rusocinie była jedną z tych, które otwarto na inaugurację sieci w Polsce, firma jest więc jednym z pionierów rozwoju marki w naszym kraju.

„Wierzymy w markę Ford Trucks, dlatego zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnego punktu dealerskiego. To naturalny krok w naszym rozwoju. Decyzję podjęliśmy widząc po pierwsze potrzebę rynkową, po drugie chcąc mądrze zainwestować zarobione pieniądze. Rzeszów i Podkarpacie są obszarami niezagospodarowanymi jeszcze przez Ford Trucks, a ponieważ mamy w tym punkcie Polski odpowiednich ludzi z dużym potencjałem serwisowym i sprzedażowym, postanowiliśmy poszerzyć działalność. W zależności od tego, jakie będą potrzeby naszych klientów, będziemy reagowali i rozbudowywali struktury łącznie z inwestycjami w serwis” –  mówi Marcin Dziemidowicz, prezes zarządu Moobilo Sp. z o. o.

Przełom roku rozpoczął się od mocnej ofensywy Ford Trucks Polska. Jeszcze w grudniu nowym punktem serwisowym sieci został Gromek Truck Service z Woli Zambrzyckiej, a teraz organizacja poszerzona została o kolejną lokalizację – tym razem w okolicach Rzeszowa na Podkarpaciu. Sieć nie ustaje ponadto w poszukiwaniu wiarygodnego partnera w Wielkopolsce.

„Nasz koncept od samego początku zakładał około 10 punktów dealerskich w całej Polsce. Realizujemy go skutecznie, pokryliśmy siatką praktycznie cały obszar kraju, prowadzimy zaawansowane rozmowy z partnerami z Poznania i okolic, aby także w Wielkopolsce móc jak najsprawniej obsługiwać klientów”-  mówi Sławomir Rybarczyk, prezes zarządu Q-Service Truck i dyrektor handlowy Inter Cars.

W 2021 roku sprzedano w Polsce 420 pojazdów Ford Trucks. To o 187,7% aut więcej niż w roku 2020, kiedy to produkty wchodzącej dopiero na nasz rynek marki zakupiło 146 użytkowników. Ford Trucks Polska systematycznie notuje wzrost sprzedaży, poszerza również swoją ofertę, poza ciągnikami siodłowymi F-MAX, jesienią ubiegłego roku wprowadził bowiem także do sprzedaży pojazdy z zabudową wykorzystywaną w sektorze budowlanym.

„Rozwijamy się zgodnie z planem, jesteśmy zadowoleni ze wzrostów sprzedaży i wierzymy, że obrany przez nas kierunek jest słuszny. Oczywiście nasze plany musieliśmy zweryfikować względem pandemii, podobnie zresztą jak cały rynek, finalnie jesteśmy jednak zadowoleni, bo osiągnęliśmy zakładane cele. Jesteśmy przekonani, że wraz z otwarciem kolejnego punktu dealerskiego na Podkarpaciu zarówno my, jak i nasi partnerzy będą rozwijali się jeszcze dynamiczniej, co w ostatecznym rozrachunku przełoży się na zadowolenie i satysfakcję naszych klientów” – mówi Wojciech Kopiel, zyrektor zarządzający w Q-Service Truck.