Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH już za miesiąc w Kielcach

Fot. Targi Kielce

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH to wydarzenie skupiające firmy i specjalistów branży zainteresowanych tematyką ekologii, ochrony środowiska i gospodarowaniem odpadami. W dniach 23-24 lutego br. na terenie Targów Kielce do rozmów zasiądą najwięksi krajowi i zagraniczni przedstawiciele branży.

Podczas dwudniowej imprezy, która odbywa się już po raz 22., swoje stoiska zaprezentują m.in. producenci rozwiązań transportu odpadów i usług związanych z recyklingiem i segregowaniem śmieci oraz producenci pojazdów, maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami. Kieleckie centrum wystawiennicze po raz kolejny stanie się miejscem wymiany doświadczeń i biznesowych rozmów.

Fot. Targi Kielce

To jednak nie wszystko, co oferują targi EKOTECH! Udział firm zajmujących się demontażem pojazdów i skupem złomu sprawia, że i te sektory doczekają się zainteresowania zwiedzających. W punktach konsultacyjnych, eksperci udzielą porad z zakresu funkcjonowania takich skupów, a w trakcie konferencji tematycznych, poruszane będą m.in. tematy: „Jakie wyzwania czekają branżę recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” oraz „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów”. Spotkania odbędą się przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO oraz spółką Ekolog. W programie targów znalazł się także kącik wymiany zdań między przedsiębiorcami „Złom Kawiarnia”.

Fot. Targi Kielce

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami od lat przyciągają uwagę samorządów, pracowników administracji publicznej oraz przedstawicieli sektora biznesowego. To właśnie tu toczą się rozmowy mające wpływ na kierunek rozwoju branży i omawiane są aktualnie obowiązujące trendy związane m.in. z ekologią i ochroną środowiska. Targi EKOTECH to nie tylko stoiska największych wystawców, ale i szereg imprez i wydarzeń towarzyszących. Podczas 22. edycji targów Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zorganizuje konferencję „Razem Tworzymy Eko Świętokrzyskie”, pokazującą kierunek zmian w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska.

Fot. Targi Kielce

Bardzo ważnym punktem targów EKOTECH jest Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, które już po raz 9. zagości w programie imprezy. Jego organizatorem jest partner strategiczny wydarzenia – firma AK NOVA. Tematyką spotkania będą m.in. najnowsze zmiany w przepisach, praktyki zbiórki i recyklingu odpadów z kraju i zagranicy, a także technologie oraz rozwiązania wykorzystywane w zakresie transportu, sortowania i biologicznego przetwarzania odpadów. Integralnymi zagadnieniami, których z pewnością nie zabraknie w trakcie rozmów biznesowych, licznych spotkań, prelekcji i warsztatów, będą ekologia i recykling. W ich trakcie każdy dowie się, jak prawidłowo segregować, składować i transportować odpady oraz w sposób przyjazny dla środowiska odzyskiwać i wykorzystywać je ponownie. Udział w targach to okazja do spotkań branżowych dotyczących m.in. unieszkodliwiania odpadów, ich obróbki, czy gospodarowania nimi.

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odbędą się w dniach 23-24 lutego 2022 roku w centrum Targów Kielce.

Fot. Targi Kielce