Pierwszy nowy DAF XG trafił do polskiego przewoźnika

Fot. DAF Trucks Polska Sp. z o.o.

Pod koniec lipca w Busku-Zdroju miało miejsce wydanie pierwszego nowego DAF-a XG. Trafił on do floty firmy Regesta, będąc jednocześnie tysięcznym DAF-em we flocie tego przewoźnika.

Mimo iż seryjna produkcja nowej gamy pojazdów DAF ruszy dopiero w ostatnim kwartale 2021, elitarna grupa firm transportowych z Europy otrzymała możliwość zakupu wersji przedprodukcyjnej. Tego typu akcja od wielu lat realizowana jest przez DAF Truck NV przy okazji premiery kolejnej generacji ciężarówek z Eindhoven, natomiast po raz pierwszy w historii w wąskim gronie wybranych klientów znalazła się firma z Polski – Regesta, jedna z największych firm transportowych na terenie naszego kraju.

Fot. DAF Trucks Polska Sp. z o.o.

“To historyczne wydarzenie dla DAF Trucks Polska, firmy Regesta, ale również polskiej branży transportowej. Polska firma to bowiem jedna z zaledwie kilku firm na świecie, która otrzymała zaproszenie do udziału w inicjatywie holenderskiej centrali DAF Trucks. Zadecydowała przede wszystkim lojalność klienta wobec marki , Regesta jest z marką DAF od ponad 10 lat, obecnie zdecydowana większość floty to pojazdy naszej marki.” – mówi Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

Możliwość zamówienia pierwszego DAF-a XG w Polsce i jednego z pierwszych na świecie to dla nas potwierdzenie bardzo dobrych relacji biznesowych i nie tylko, które łączą nas z marką DAF od ponad dekady. W tej chwili DAF jest dominującą marką w naszej flocie, a nowy DAF XG to równo tysięczny zamówiony przez nas ciągnik tej marki. – dodaje Rafał Kwiecień, prezes spółki Regesta.

Fot. DAF Trucks Polska Sp. z o.o.

Przekazany pierwszy na polskim rynku DAF XG to 480-konna wersja z 13-litrowym silnikiem Paccar MX-13. Do dyspozycji kierowcy oddano wydłużoną o 49 cm kabiną o wysokości 204 cm oraz objętości wynoszącej imponujące 11,85 m³. Przygotowana dla firmy Regesta wersja, oprócz firmowych czerwonych barw, została wyposażona w pełny pakiet aerodynamiczny oraz pełny pakiet kamer. Podobnie jak każdy z pojazdów z nowej gamy DAF, pierwszy egzemplarz w Polsce oferuje nieosiągalny dotychczas poziom komfortu, bezpieczeństwa oraz efektywności osiąganej m.in. dzięki rekordowo niskiemu spalaniu. Seryjna produkcja DAF-a XF, XG oraz XG+ rozpocznie się w ostatnim kwartale 2021 roku. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery nowych modeli XF, XG oraz XG+ klienci z całej Europy złożyli już ponad 1000 zamówień na te pojazdy.

Fot. DAF Trucks Polska Sp. z o.o.