Firma Thermo King usprawnia dystrybucję szczepionek na całym świecie

Fot. Thermo King

Thermo King® wraz z marką Trane Technologies  wykorzystują ugruntowane partnerstwo z firmą va-Q-tec, zapewniając wstępne przygotowanie ich elementów i kontenerów do przechowywania w chłodni, aby spełniały dokładne wymagania temperaturowe do niezawodnej dystrybucji szczepionek.

Firma va-Q-tec, pionier i producent wysokowydajnych kontenerów termicznych i pojemników do zastosowań logistycznych wymagających kontrolowanej temperatury, wyposażyła większość swoich obecnych 40 stacji na całym świecie w chłodzone kontenery Thermo King Magnum Plus® i SuperFreezer. Kontenery Thermo King mogą utrzymywać stabilne nastawy temperatury w zakresie od -70°C do +30°C, co umożliwia firmie va-Q-tec wstępne przygotowanie elementów do przechowywania w określonej temperaturze (zwanych również „materiałami zmieniającymi fazę”, PCM) używanych w pasywnych pojemnikach i kontenerach do utrzymywania precyzyjnie określonej temperatury wymaganej przez firmy farmaceutyczne oraz zapewnienie możliwie najlepszej jakości usług.

„Biorąc pod uwagę pilne, globalne zapotrzebowanie na szczepionkę przeciwko COVID-19 i ogromne ilości szczepionki, które trzeba dystrybuować, świat nie może sobie pozwolić na przerwy w łańcuchu chłodniczym. Thermo King pomaga w dostarczaniu szczepionki do osób, które jej potrzebują, a to oznacza ścisłą współpracę z liderami branży, takimi jak firma va-Q-tec, z koncernami farmaceutycznymi produkującymi skuteczne szczepionki oraz firmami dystrybucyjnymi, z którymi planują one współpracować. Najważniejsze jest zapewnienie pomocy w bezpiecznej i szybkiej dostawie szczepionki do ludzi na całym świecie.” – powiedział Francesco Incalza, president of Thermo King Europe, Middle East and Africa.

Obecnie Thermo King i va-Q-tec dostarczają rozwiązania do transportu szczepionek w większości rejonów w Niemczech, a także między innymi w Hiszpanii, Urugwaju i Singapurze.