Claus Wallenstein nowym dyrektorem zarządzającym MAN Truck & Bus Polska

Claus Wallenstein - dyrektor zarządzający spółki MAN Truck & Bus Polska (fot. MAN Truck & Bus Polska)

Od 1 sierpnia 2022 r. nowym dyrektorem zarządzającym spółki MAN Truck & Bus Polska (Region Środkowy Wschód) będzie Claus Wallenstein. Zastąpi tym samym na stanowisku dotychczasowego prezesa Marca Martineza.

Claus Wallenstein związany jest ze spółką MAN od 1999 r. W centrali firmy w Monachium zajmował różne stanowiska kierownicze w sprzedaży, marketingu i zarządzaniu produktami. W 2012 r. został odpowiedzialny za Środkowo-Wschodnią Azję (Singapur, Japonia, Tajwan i Korea Południowa), by w roku 2017 powrócić do Europy i jako dyrektor zarządzający kierować MAN Truck & Bus Słowenia.

Jestem bardzo dumny, że stałem się częścią silnego zespołu polskiego MAN. Zadbam o dalszy wzrost firmy. Aby to osiągnąć, będziemy mocno koncentrować się na naszych klientach, komunikacji i współpracy jako silny zespół. Będziemy zarządzać transformacją rynku pojazdów użytkowych i staniemy się wiodącym dostawcą zrównoważonych rozwiązań transportowych” – powiedział Claus Wallenstein.

Dotychczasowy prezes Marc Martinez przeniesie się do Werony i będzie zarządzał spółką MAN Truck & Bus Włochy (Region Środkowy Adriatyk).

W Polsce MAN ma silną pozycję i ogromny potencjał rynkowy. Mocną stroną organizacji jest dobrze rozwinięta sieć serwisowa, solidny zespół oraz dwa nowoczesne ośrodki produkcyjne. Tytuł “Rynek roku 2021” w końcu zobowiązuje” – podsumował Marc Martinez, który z powodzeniem przez ostatnie 4 lata zarządzał polskim rynkiem.

fot. D.Piernikarski