Premiera nowych modeli dystrybucyjnych DAF zapowiadana na drugą połowę roku 2022. Teraz trwają testy

Wraz ze swoimi największymi klientami firma DAF Trucks rozpoczęła kompleksowe testy drogowe w ramach ostatniej fazy rozwoju całkowicie nowej generacji pojazdów dystrybucyjnych (fot. DAF)

Spółka DAF Trucks rozpoczęła testy drogowe całkowicie nowej generacji pojazdów dystrybucyjnych. Co o nich dziś wiadomo? Jak podaje producent, testowane pojazdy — podobnie jak siostrzane modele do ciężkiego transportu długodystansowego XF, XG i XG⁺ — mają zapewniać najwyższy poziom jakości, bezpieczeństwa drogowego, wydajności i niskiej emisji spalin oraz komfortu kierowcy.

Nowa generacja pojazdów dystrybucyjnych będzie miała premierę w drugiej połowie roku. Nowa seria trafi na rynek i będzie oferowana razem z szeroką gamą pojazdów ciężarowych DAF CF.

Start the future
Dzięki przełomowym modelom XF, XG i XG+ firma DAF rozpoczęła nowy rozdział w historii ciężkiego transportu długodystansowego. Teraz jesteśmy na drodze do rozpoczęcia nowego rozdziału w dziedzinie dystrybucji regionalnej i krajowej. Widoczność bezpośrednia, pozycja za kierownicą, ergonomia, spasowanie i wykończenie, to wszystko będzie najwyższej klasy razem z doskonałą wydajnością, parametrami jezdnymi i prowadzeniem się” — zdradził Ron Borsboom, dyrektor wykonawczy ds. rozwoju produktów.