Niskopodwoziowa naczepa z warsztatem mobilnym KH-kipper dla firmy Trans- Serwis

Fot. KH-Kipper

Dwuosiowa naczepa niskopodwoziowa N2N na specjalne zamówienie firmy Trans-Serwis z Łopuszna to nie tylko pojazd transportowy pod ciągniki ciężarowe do 19 t wagi, ale również mobilny warsztat z wciągarką elektryczną.

Przednia część naczepy została zagospodarowana na mobilny warsztat, gdzie mieszczą się m.in. narzędzia, koła i części zapasowe niezbędne do napraw. Dzięki rozsuwanej z prawej strony plandece do zabudowy warsztatowej można załadować również większe elementy, np. owiewki ciągników. Zabudowa ta ma własne oświetlenie i przepuszczający światło dach. Dodatkowo na balkonie zamontowano 9-tonową wciągarkę elektryczną umożliwiającą załadunek uszkodzonych pojazdów ciężarowych lub maszyn bez własnego napędu.

Fot. KH-Kipper

Aluminiowe ręcznie rozkładane najazdy wspomagane są siłownikami gazowymi, co zapewnia szybki i bezproblemowy załadunek i transport. Wnęki na koła w przedniej części powierzchni załadunkowej oraz bardzo niski profil opon umożliwiają obniżenie wysokości gabarytowej transportowanych pojazdów, co jest szczególne istotne przy ciągnikach o wysokich kabinach. Wnęki, jeśli nie są w danym momencie używane, można zakryć ażurową blachą, aby uzyskać płaską platformę.

Naczepa niskopodwoziowa została wykonana ze stali konstrukcyjnej. Podłoga pokryta jest perforowaną blachą dla lepszej przyczepności pojazdu na pokładzie. Całkowita długość naczepy wynosi ok. 13 500 mm, a powierzchnia załadunkowa – ok. 9 500 mm. Zawieszenie pneumatyczne i automatycznie poziomowane 2 osie BPW ułatwiają załadunek, a druga oś skrętna – manewrowanie po ciasnych zakrętach.

Fot. KH-Kipper