DAF oferuje stacje ładowania do ciężarówek elektrycznych własnej marki oraz pojazdów użytkowych innych producentów

Fot DAF Trucks

DAF Trucks wprowadza do sprzedaży stacje ładowania do ciężarówek elektrycznych własnej marki (LF Electric i CF Electric), także innych pojazdów użytkowych z napędem elektrycznym, w tym samochodów dostawczych.

W ofercie pełna gama stacjonarnych stacji ładowania o mocy od 20 do 360 kW:
– ładowarki Paccar o mocy od 20 do 50 kW umożliwiają codzienną obsługę pojedynczego pojazdu ciężarowego, który można ładować wieczorem lub w nocy;
– ładowarki Paccar o mocy 120 i 180 kW, nadają się do użytku we flotach pojazdów elektrycznych na wielu trasach lub na wielu zmianach. Model 180 kW zapewnia moc wystarczającą do naładowania większości typów pojazdów ciężarowych w czasie krótszym niż trzy godziny;
– Najmocniejszą wersją jest ładowarka Paccar 350 kW – niezwykle szybkie rozwiązanie, które pozwala naładować pojazd do pełnej wydajności ogniw w czasie poniżej 2 godzin lub szybko podładować dwa pojazdy jednocześnie.

Dostępne są również ładowarki mobilne o mocy od 24 do 40 kW: idealnie podczas udzielania pomocy drogowej lub w warsztatach, w których wymagana jest maksymalna elastyczność infrastruktury do ładowania akumulatorów.

Klienci mogą zakupić ładowarki Paccar u dealerów DAF oraz w punktach sprzedaży TRP. Wszystkie produkty z oferty stacji ładowania do pojazdów z napędem elektrycznym są objęte dwuletnią gwarancją.

Holenderski producent z pomocą partnerów, czyli firm które w branży elektromobilności mają blisko dziesięcioletnie doświadczenie, zajmie się projektem energetycznym, wykonaniem prac inżynieryjnych w siedzibie klienta i obsługą urządzeń do ładowania. Takie podejście zapewnia bezproblemową komunikację między pojazdami ciężarowymi a ładowarkami.