Pierwsze modele nowej gamy FH dostarczone do Polski trafiają do Fulimpex

Fot. Volvo Trucks

Kolejne 37 pojazdów marki Volvo FH zasiliło flotę firmy Fulimpex. Cztery z nich to pojazdy nowej gamy, które firma odbierała jako pierwsza w Polsce. Ciężarówki odbierał Marcin Fulbiszewski, właściciel firmy, zaś Volvo Trucks reprezentowała Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca.

Wydanie pojazdów dla firmy Fulimpex otwiera nowy rozdział w firmie Volvo Trucks, której modele nowej gamy właśnie zjeżdżają z taśm produkcyjnych i trafiają w ręce klientów. Volvo FH od lat pozycjonowane jako innowacyjny produkt premium wśród oferowanych ciągników siodłowych. Myślę, że udziały rynkowe pokazują, że pozycja jeszcze się umocni. W nowych modelach dokonano ewolucji inwestując w to, co od lat przyświeca marce Volvo Trucks: nowoczesne systemy bezpieczeństwa, komfort kierowcy i ekonomika paliwowa, czyli przede wszystkim bezpieczeństwo i dbałość o środowisko naturalne. To również istotne ulepszenia przekładające się na wyniki kosztów eksploatacji tych pojazdów przez ich użytkowników. I myślę, że to najważniejsze aspekty dokonanych zmian” – powiedziała Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks.

Bezpieczeńtwo
Pojazdy nowej gamy poruszać się będą po Skandynawii, a jak mówi właściciel, kraje skandynawskie bardzo mocno stawiają na bezpieczeństwo, stąd wybór nowego Volvo również ze względu na kamerę martwego pola po stronie pasażera. “Jak wiemy doskonale, kierowca ciężarówki ma ograniczone pole widzenia z racji faktu, gdyż siedzi wyżej niż pozostali uczestnicy ruchu. Wydaje mi się, że kamera rozwiązuje ten problem praktycznie do zera. Volvo ciężarowe wprowadza to rozwiązanie do nowego modelu i uważam, że jest to doskonały pomysł. Kierowcy spędzają wiele godzin za kierownicą, więc wierzę, że będzie to pozytywne zaskoczenie” – skomentował Marcin Fulbiszewski, właściciel firmy Fulimpex.

Firma Fulimpex jest wieloletnim klientem firmy Volvo Trucks, poza samymi pojazdami korzysta również z leasingu fabrycznego VFS, z sieci serwisowej oraz złotych kontraktów serwisowych. “Z Volvo jesteśmy wspólnie od samego początku powstania firmy Fulimpex i również wspólnie się rozwijamy.  W związku z rozwojem doszły dodatkowe produkty biznesowe w postaci finansowania przez VFS oraz kontrakty serwisowe, które bardzo pomagają w obsłudze pojazdu, a co za tym idzie dostarczaniu towarów do klienta na czas” – dodał właściciel.

Ciężarówki odbierał Marcin Fulbiszewski, właściciel firmy, Volvo Trucks reprezentowała Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca (Fot. Volvo Trucks)
Fot. Volvo Trucks