Już 20 lipca drugie szkolenie praktyczne akcji „Profesjonalni Kierowcy”

Fot. K.Biskupska

W tym roku już po raz szósty ruszył cykl bezpłatnych szkoleń kierowców zawodowych w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Tegoroczna edycja – podobnie jak w ub. roku – odbywa się w formule on-line i obejmuje 7 szkoleń teoretycznych oraz szkolenia praktyczne.

20 lipca br. w siedzibie partnera akcji, firmy Wielton w Wieluniu obędzie się drugie szkolenie praktyczne. Jego tematyką będzie przygotowanie praktyczne pojazdu do załadunku i rozładunku, szkolenie z rozsuwania plandeki w naczepie kurtynowej a także temat mocowania ładunku.

Przypomnijmy, że pierwsze takie szkolenie praktyczne odbyło się 20 maja br. w siedzibie partnera akcji Profesjonalni Kierowcy – firmie Phillips Poland w Chechle Pierwszym. Kursanci mieli okazję uczestniczyć w wykładach teoretycznych oraz doszkalać swoje umiejętności jazdy w praktyce pod okiem instruktorów.

Fot. K.Biskupska

Firma Phillips Poland jest częścią amerykańskiej grupy Phillips Industries i znajduje się w światowej czołówce dostawców złączy i przewodów elektrycznych oraz przewodów powietrznych dla wiodących producentów aut ciężarowych i naczep. Szerzej o firmie piszemy pod tym linkiem.

Cieszymy się, że jako partner akcji Profesjonalni Kierowcy możemy brać aktywny udział w popularyzacji zawodu kierowcy oraz zwiększaniu bezpieczeństwa na polskich i europejskich drogach. Jako producent innowacyjnych złączy elektrycznych i pneumatycznych do transportu ciężkiego dbamy o niezawodną komunikację zestawu ciągnik – naczepa oraz o bezpieczną, łatwą eksploatację naszych produktów przez kierowców” – skomentował podczas szkolenia Grzegorz Handzlik, przedstawiciel Phillips Poland.

Fot. K.Biskupska

Szkolenie praktyczne obejmowało jazdę po drogach publicznych 40-tonowym zestawem Volvo FH500 połączonym z naczepą Wielton, zachowanie na drodze, jazdę ekonomiczną i bezpieczną. Dodatkowo kursanci przećwiczyli manewrowanie zestawem na placu firmy, poznali w praktyce zasady prawidłowego dojazdu do rampy, a przedstawiciel Phillips Poland opowiedział o złączach elektrycznych i pneumatycznych oraz ich prawidłowej obsłudze. Ostatnim zakresem tematycznym szkolenia praktycznego były sytuacje awaryjne w pojeździe, w tym praktyczne postępowanie podczas nieprzewidzianych sytuacji, takich jak wymiana koła i zakładanie łańcuchów. Dodatkowo przedstawiciel Continental Opony Polska przybliżył tematykę codziennej eksploatacji opon.

Fot. K.Biskupska

„Profesjonalni Kierowcy” to akcja społeczna, w ramach której organizowane są bezpłatne kursy dla kierowców zawodowych, którzy ukończyli kurs na prawo jazdy C+E, lecz nie zdobyli jeszcze doświadczenia w zawodzie. Szóstą edycję akcji, oprócz Volvo Trucks Polska, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, Shell Polska, PKO Leasing i Ergo Hestia.

Głównym celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych jako znaczącej gałęzi gospodarki. W ramach programu odbyły się już 2 szkolenia teoretyczne w formule online.

Kolejna, 6. edycja naszego programu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na to, że akcja zyskała nowy wygląd dzięki odświeżonemu logotypowi, ale także ze względu na rekordowe zainteresowanie. Pandemiczna sytuacja w kraju zmusiła nas do ograniczenia liczby uczestników pierwszego szkolenia praktycznego. Jednak patrząc z nadzieją w przyszłość, jesteśmy już w trakcie przygotowywania kolejnych szkoleń praktycznych, o których wkrótce będziemy informować i na które już serdecznie zapraszamy” – skomentowała Kinga Broniś z Volvo Trucks Polska.

Opracowanie: Katarzyna Biskupska