Iveco prezentuje odświeżone Daily

Fot. Iveco

Zaprezentowane niedawno nowe Iveco Daily stanowi znaczny postęp w obszarze jazdy autonomicznej i bezpieczeństwa. Oprócz tego samochód ma niższe zużycie paliwa (nawet do 10% w stosunku do poprzednika) oraz podnosi poprzeczkę w zakresie łączności z siecią, co przekłada się na wymierne korzyści dla klienta.

Nowy Daily jest wyposażony w silnik F1A o pojemności 2,3 l i mocy znamionowej od 116 do 156 KM (dostępny w wersji z homologacją Light Duty i Heavy Duty), a także wysoko wydajny silnik F1C o pojemności 3 l dostępny w trzech wersjach o mocy znamionowej w zakresie od 160 do 210 KM, jak również w wersji na sprężony gaz ziemny (Natural Power). Nowy Daily jako pierwszy pojazd w swojej klasie spełnia normy emisji Euro 6-d (samochody do 3,5 t) i Euro VI-D (samochody ciężarowe).

Udoskonalony model wyposażony jest w szeroką gamę zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy ADAS, poprawiających bezpieczeństwo jazdy.  Należą do nich m.in. system hamowania awaryjnego i City Brake PRO przeciwdziałające kolizjom przy prędkościach poniżej 50 km/h, a także system Queue Assist, który dostosowuje jazdę w korku do pojazdu znajdującego się z przodu. Jest to pierwszy pojazd o masie 7,2 t, który ma funkcje Queue Assist i City Brake PRO.

Fot. Iveco

Nowy Daily w ramach szerokiej ścieżki cyfrowej transformacji rozpoczętej w 2016 r. wraz z wprowadzeniem aplikacji Daily Business UP (wzbogaconej w kolejnych latach dzięki współpracy z Microsoft) został wyposażony w platformę Microsoft Azure działającą w chmurze. Portal MyDaily, dostępny również w aplikacji MyDaily, umożliwia właścicielom codzienne monitorowanie ich pojazdów na komputerze stacjonarnym lub na urządzeniach mobilnych.