Ruchome podłogi: TMT Tanks & Trailers

Przestrzeń ładunkowa naczepy TMT Scrigno na całej długości ma harmonijkowe, składane ściany boczne, co umożliwia boczny załadunek i rozładunek jak w naczepie kurtynowej (fot. TMT Tanks & Trailers)

Naczepy z ruchomą podłogą wykorzystywane są w takich branżach, jak rolnictwo (płody rolne), sektor komunalny (zbiórka odpadów), drzewny i energetyczny (pelety, trociny, odpadki drzewne) czy wreszcie do transportu ładunków ogólnego przeznaczenia, także na paletach. Proponujemy syntetyczny przegląd nowości i ciekawych produktów w segmencie naczep z ruchomą podłogą. Wybraliśmy marki: Benalu, Bodex, Knapen Trailers, Kraker Trailers, Legras industrie, Schwarzmüller, STAS oraz TMT Tanks & Trailers. W dzisiejszym poście TMT Tanks & Trailers.

Naczepa z ruchomą podłogą Scrigno produkowana przez TMT Tanks & Trailers została zgłoszona do konkursu Trailer Innovation 2021 w kategorii Nadwozie (Body). Scrigno to pojazd cechujący się dużą elastycznością wykorzystania, można w nim bowiem przewozić wiele różnych ładunków powrotnych, co znacznie zmniejsza udział jazdy na pusto i poprawia ekonomikę eksploatacji.

Przestrzeń ładunkowa naczepy Scrigno jest na całej długości wyposażona w harmonijkowe, składane ściany boczne, co umożliwia boczny załadunek i rozładunek jak w naczepie kurtynowej. Przy bocznej szerokości załadunku wynoszącej około 12 060 mm i wysokości załadunku wynoszącej 2540 mm, zarówno długie, jak i nieporęczne towary można ładować i transportować łatwo i bez komplikacji. Ponadto obecność ruchomej podłogi umożliwia szybki i bezpieczny za- i rozładunek od tyłu.

Innowacją jest możliwość przesuwania i złożenia segmentów z przodu i z tyłu naczepy, co otwiera dostęp do ładowni niemal na całej długości pojazdu. Zabezpieczenie ładunku zostało również zoptymalizowane: skrzynia ładunkowa i poziome podłużnice zaciskowe są zgodne z normą DIN EN 12642 XL. Praktycznym rozwiązaniem jest to, że procesem załadunku i rozładunku naczepy z ruchomą podłogą bezkontaktowo i z bezpiecznej odległości można sterować za pomocą pilota.

Solidna i elastyczna w wykorzystaniu naczepa Scrigno została specjalnie zaprojektowana do bezpiecznego i wydajnego transportu odpadów, materiałów budowlanych, gruzu budowlanego i materiałów recyklingowych, a także do transportu plastiku, papieru (sypkiego i opakowanego), materiałów mokrych lub wilgotnych, sypkich produktów rolnych i leśnych, big-bagów. Można w niej również przewozić towary niepodzielne, ładunki spaletyzowane, skrzynie czy panele.

Naczepa TMT Scrigno ma pojemność 92 m3, jej masa własna z wyposażeniem standardowym to 9100 kg. Zastosowano w niej system ruchomej podłogi Cargo Floor CF500 (opcja Keith Walking Floor KFD425 lub  RFII) z 21 lub 24 aluminiowymi deskami o grubości 6–8–10 mm. Ściany boczne są z profili aluminiowych o grubości 30 mm.

Od niedawna pojazdy marki TMT ma w swojej ofercie Dział Naczep Nowych PTM Polska.

Naczepa TMT Scrigno ma pojemność 92 m3, jej masa własna z wyposażeniem standardowym to 9100 kg

Naczepa TMT Scrigno ma pojemność 92 m3, jej masa własna z wyposażeniem standardowym to 9100 kg (fot. TMT Tanks & Trailers)