Największe zlecenie w historii MAN TGE

Fot. MAN

Falck Danmark A/S, międzynarodowa firma świadcząca usługi w zakresie ratownictwa, zawarła umowę ramową z MAN Truck & Bus. Obejmuje ona systematyczną wymianę specjalistycznych pojazdów Falck w pięciu krajach europejskich w okresie pięciu lat. Nabywca może w ramach tego kontraktu zamówić do 2.500 pojazdów TGE, dzięki czemu MAN stanie się preferowanym dostawcą vanów dla firmy Falck.

W ramach kontraktu do końca 2026 roku grupa Falck może zamówić w sumie do 2.500 MAN TGE. Zamówienia na te nowoczesne i niezawodne samochody może składać pięć organizacji krajowych Falck: w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Hiszpanii. MAN będzie dostawcą pojazdów bazowych, a wyposażenie i zabudowę wykonają renomowani producenci zabudów, zgodnie z wytycznymi Falck. Pierwsze zamówienia w ramach umowy zostały już złożone.

Dla MAN Truck & Bus, monachijskiego producenta pojazdów o bogatej tradycji, jest to dotychczas największe pojedyncze zlecenie w historii samochodu dostawczego TGE w segmencie o maksymalnej masie dopuszczalnej od 3,0 do 5,5 t. Pojazdy te znajdują się w ofercie MAN od 2016 roku.

Firmy Falck i MAN zdążyły się już wcześniej poznać. W 2019 roku duński oddział Falck zamówił w duńskiej spółce MAN Lastbiler Danmark, 132 lekkie pojazdy ciężarowe. Zlecenie to obejmowało wówczas także 19 samochodów dostawczych typu TGE. Również w Wielkiej Brytanii firma Falck Ambulance UK wybrała pojazdy MAN TGE do przewozu pacjentów. W ciągu ostatnich dwóch lat do Wielkiej Brytanii wysłano w sumie 92 pojazdów TGE.

Grupa Falck z siedzibą w stolicy Danii, Kopenhadze, jest międzynarodowym oferentem usług w zakresie ratownictwa zatrudniającym ponad 30 000 pracowników w 35 krajach. Paleta usług firmy Falck obejmuje pojazdy ratunkowe i pojazdy straży pożarnej, transport pacjentów i pacjentów w trakcie intensywnej terapii, karetki pogotowia i przewozy. Firma podpisała z MAN Truck & Bus szeroką umowę ramową obejmującą pojazdy do przewozu chorych i pacjentów.