Licytacje WOŚP. Przejazd śmieciarką, autobus miejski na własność, zwiedzanie fabryki naczep, wizyta w montowni ciężarówek czy zabytkowy wóz strażacki?

Fot. Niepołomicki Sztab WOŚP

W tym roku z powodu pandemii zbiórka pieniędzy podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się głównie w Internecie. Pomysłów na licytacje jest wiele. Szczytny cel jest jeden – zebranie pieniędzy na wyposażenie oddziałów laryngologii dziecięcej. Poniżej parę ciekawych aukcji branżowych.

Autobus Volvo 7000 od MPK Wrocław
Spółka MPK Wrocław wystawiła na aukcję WOŚP jeden z ostatnich autobusów Volvo jeżdżących we Wrocławiu. Model Volvo 7000 z numerem bocznym 7004 jeździł po wrocławskich ulicach 17 lat, do końca 2020 roku i był jednym z czternastu pierwszych seryjnych niskopodłogowych autobusów dostarczonych do Wrocławia. W 2003 r. modele te zastąpiły autobusy serii Jelcz M11 i przez kilkanaście lat autobusy Volvo stanowiły trzon wrocławskiej floty autobusowej. To kawał historii…
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/autobus-volvo-7000-od-mpk-wroclaw-10090858009

Fot. MPK Wrocław

Zwiedzanie linii produkcyjnej ciężarówek MAN w Niepołomicach
Spółka MAN Trucks Zakład w Niepołomicach przekazała na aukcję niecodzienną atrakcje –
zwiedzanie linii produkcyjnej ciężarówek MAN. W tej jednej z największych fabryk w Europie montowane są pojazdy ciężarowe z serii TGS i TGX o dmc. pow 16 t. (2-, 3- i 4-osiowe; ciągniki siodłowe, pojazdy pod zabudowę oraz pojazdy 4×4). Tam montowany jest też MAN TGX nowej generacji. Wielka gratka dla każdego! Zwiedzanie dla maksymalnej grupy 5 osób!
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-linii-produkcyjnej-man-niepolomice-10170772911

Fot. Niepołomicki Sztab WOŚP

Zwiedzanie fabryki naczep Fruehauf we Francji
Grupa Wielton na licytację przekazała możliwość zwiedzenia zakładu produkującego naczepy francuskiej spółki w malowniczo położonym, średniowiecznym mieście Auxerre. Zwycięzca pozna proces produkcji naczep i zwiedzi zakład produkcyjny, gdzie powstają pojazdy Fruehauf. Zobaczy, jak na co dzień funkcjonują m.in. zrobotyzowane linie produkcyjne, lakiernia czy hala montażu. Intensywny dzień umili kolacja w regionie Chablis, słynącym z doskonałego białego wina, ojczyzny Chardonnay, na którą zwycięzcę licytacji zaprosi Mariusz Golec – CEO Grupy Wielton.
W pakiecie Grupa zapewnia przeloty z noclegiem i pełnym wyżywieniem. Termin realizacji wyjazdu zostanie indywidualnie ustalony ze zwycięzcą po zakończeniu aukcji i wpłacie wylicytowanej kwoty. Termin zostanie uzgodniony z uwzględnieniem sytuacji epidemiologicznej panującej w Polsce i we Francji oraz zaleceń MSZ, a sam wyjazd odbędzie się z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.
Link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-fabryki-fruehauf-we-francji-10170005018

Fot. Wielton

Zabytkowy pojazd pożarniczy Willys 6-226
Pan Andrzej Kondrat i spółka Takoni na licytację przekazała samochód specjalistyczno-pożarniczy Willys 6-226, 4×4. Ten rzadki model pojazdu pożarniczego wyprodukowany został w 1959 r. Jest z pewnością jednym z nielicznych (o ile nie jedynym) egzemplarzem tego modelu przystosowanym dla potrzeb pożarnictwa w kraju. Wyróżnia go czterosuwowy 117-konny silnik o zapłonie iskrowym. Pojazd jest po gruntownej renowacji – odnowione zostało pełne wyposażenie, mechanizmy gaśnicze i zostały one doprowadzone do używalności. Jest sprawny technicznie i może służyć jako specjalistyczny, zabytkowy pojazd pożarniczy. W trakcie przeprowadzonego remontu nie dokonano żadnych przeróbek, unowocześnień i modyfikacji. Można rzec, że Willys 6-226 to sprawny o niezmienionej specyfikacji, zabytkowy samochód pożarniczy. To przedmiot kolekcjonerski, prawdziwa perełka!
Aukcja trwa do 31.01.2021 godz. 20.00 – link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/willys-6-226-zabytkowy-pojazd-pozarniczy-10151520534

Fot. Sztab WOŚP Bielsko-Biała

Godzinny przejazd śmieciarką po mieście
Moto Orkiestra wystawiła na aukcję godzinną przejażdżkę 20-tonową śmieciarką z floty Grupy Suez Polska po jednym z wybranych miast (Warszawa, Lublin, Radom, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Szczecin, Bielsko-Biała, Płock). Na przejażdżkę, wyłącznie w roli pasażerów, mogą pojechać dwie osoby dorosłe lub os. dorosła i dziecko (jeśli zwycięzca aukcji zagwarantuje wymagane przez przepisy zabezpieczenia dot. jazdy na przednim siedzeniu). Termin realizacji Vouchera: 04/05/2021 – 30/09/2021 (organizator zastrzega sobie prawo przesunięcia terminu realizacji vouchera w sytuacji ciągłego stanu epidemii w kraju.
Licytacja odbywa się na Facebooku i trwa do 31.01.2021 godz. 12:45:
https://www.facebook.com/motoorkiestra/photos/gm.156786626062477/10165274247820657/
Jak licytować? Wystarczy po postem dodać komentarz z kwotą, inne komentarze będą usuwane. Regulamin aukcji dostępny na http://motoorkiestra.pl/

Fot. Moto Orkiestra