Pierwszy nowy MAN TGX zjechał już z linii produkcyjnej w Niepołomicach!

fot. www.niepolomice.eu

Po blisko dwóch latach przygotowań, 25 czerwca br. z linii produkcyjnej MAN Trucks w Niepołomicach zjechał pierwszy pojazd MAN TGX z nowej serii New Truck Generation. Do uruchomienia produkcji seryjnej w niepołomickim zakładzie m.in. przeorganizowano ok.1500 m2 powierzchni pod 3500 nowych części oraz przeszkolono kilkuset pracowników.

Z wielką dumą powitaliśmy w naszej rodzinie MAN najmłodsze dziecko – skomentował Thorsten Campehl, dyrektor zakładu, – Zmiany, jakie możemy obserwować w nowym NTG mają skalę niespotykaną w grupie ciężarówek klasy ciężkiej od czasu wdrożenia nowej normy emisji spalin Euro VI. Jako firma rozwijamy się i jesteśmy w pełni zorientowani na potrzeby klienta.

Światowa premiera nowej generacji ciężarówek MAN odbyła się 10 lutego br. pod hasłem „Simply my Truck” (Po prostu moja ciężarówka). Aby nie był to tylko slogan, ale znaczący fundament rozwoju, na etapie projektowania przeprowadzono konsultacje z ponad 700 kierowcami, prezentując im m.in. różne prototypowe rozwiązania. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, w jaki sposób należy zaplanować idealne miejsce pracy i odpoczynku w ciężarówce. W konsultacjach wzięło również udział 300 klientów firmy z 16 krajów. Projektanci wykorzystali informacje i wdrożyli wynikające z nich podstawowe pomysły w licznych innowacyjnych funkcjach nowej generacji ciężarówek MAN. Przed wprowadzeniem do produkcji seryjnej prototypy przejechały 4 mln km po różnych trasach testowych. Nowa generacja ciężarówek MAN to najbardziej ambitny projekt firmy od 20 lat.

fot. www.niepolomice.eu
fot. www.niepolomice.eu