Goodyear rozszerza ofertę opon drogowych

Fot. Goodyear

Goodyear uzupełnia ofertę opon premium KMAX GEN-2 na oś prowadzącą i napędową o nowy model KMAX T GEN-2 do naczep. Ogumienie przeznaczone jest przede wszystkim dla flot działających w ruchu regionalnym.

Największymi zaletami nowego produktu są dłuższe przebiegi, a także pełna zgodność z unijnymi wymogami dla opon zimowych (oznaczenie 3PMSF) oraz łączność RFID. Nowa generacja produktów zastępuje gamę opon do naczep KMAX T i uzupełnia ofertę Goodyear Total Mobility.
Nowy wzór bieżnika ma 5, 6 lub 7 żeber, w zależności od rozmiaru, co zapewnia odporność na uszkodzenia i zużycie, gwarantując długi przebieg. Opony mają głębokie lamele, które są widoczne nawet przy 75% zużycia i zapewniają lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Technologia Intellimax Groove charakteryzuje się rowkami w kształcie łezki, które zapobiegają ich pękaniu podczas eksploatacji w warunkach zwiększonego tarcia – w naczepach i innych równie wymagających zastosowaniach.
Bieżnik opon wykonano z odpornej na ścieranie i przegrzewanie mieszanki bieżnika. Skład chemiczny i sieć polimerów dają niższy opór toczenia opony i przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń.
Opony wyposażono w czujnik RFID, co pozwala utrzymać łączność z systemami zarządzania oponami, takimi jak eJob i FleetOnlineSolutions. Identyfikacja radiowa odstrasza też złodziei, ponieważ opony mogą być śledzone dzięki informacjom przechowywanym w systemie.
Nową gamę tworzą: jeden rozmiar na obręcze 19,5’’ i cztery rozmiary na obręcze 22,5’’, w tym wersja 385/65 R22,5 High Load spełniająca wymogi prawne dotyczące osiągów na zimowych drogach.