Gates publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Fot. Gates

Gates Corporation, czołowy globalny dostawca produktów hydraulicznych i rozwiązań do przenoszenia mocy, opublikowała w połowie stycznia b.r. raport zrównoważonego rozwoju za 2019 rok z wyszczególnieniem bieżących wysiłków spółki w obszarach zrównoważonego rozwoju, ładu korporacyjnego, innowacji produktowych, bezpieczeństwa i higieny pracy, zaangażowania społecznego oraz różnorodności i integracji.

Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju za 2019 r. jest oparty na pięciu kluczowych wartościach Gates: odpowiedzialność, współpraca, wytrwałość, ciekawość i zaangażowanie. Jego zawartość obejmuje realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz holistyczną metodologię ograniczania wpływu na środowisko. Globalny zespół Gates promuje zrównoważony rozwój w sposób kompleksowy i zintegrowany, łącząc nowatorskie materiałoznawstwo, projektowanie produktów i inżynierię procesów w celu tworzenia produktów jeszcze lepiej odpowiadających potrzebom. W ramach swojej działalności firma Gates skupia się także na poszanowaniu wody i energii, ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych i odpadów, a także na recyklingu.

Raport dokumentuje mierzalny postęp we wszystkich tych obszarach zrównoważonego rozwoju, a także w wielu innych. Bezpieczeństwo i higiena pracy pracowników jest priorytetem firmy Gates, a w okresie ostatnich 5 lat firma może poszczycić się 40-procentowym spadkiem liczby udokumentowanych obrażeń. Zaangażowanie społeczne również jest ważnym obszarem, który obejmuje takie programy jak BuildORama, w ramach którego pracownicy konstruują rowery i przekazują je dzieciom z ubogich rodzin.

Kompletny raport zrównoważonego rozwoju za 2019 rok jest dostępny do pobrania i przeglądania na stronie investors.gates.com/Sustainability/Sustainability-Report.

Firma Gates jest światowym producentem innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązań do przenoszenia mocy i napędów hydraulicznych. W szerokiej ofercie znajduje się wiele produktów dostępnych zarówno na rynku części zamiennych, jak i przeznaczonych na pierwszy montaż. Marka Gates jest obecna w wielu sektorach rynku przemysłowego i konsumenckiego, odgrywając znaczącą rolę w różnych zastosowaniach na wielu rynkach: od trudnych i niebezpiecznych gałęzi przemysłu, takich jak rolnictwo, budownictwo, energetyka i produkcja, przez codzienne zastosowania konsumenckie, takie jak drukarki, myjki ciśnieniowe, automatyczne bramy i odkurzacze, po praktycznie wszystkie formy transportu. Produkty Gates sprzedawane są w 128 państwach podzielonych na cztery regiony handlowe: obie Ameryki, Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA); Chiny kontynentalne oraz Azja Wschodnia i Indie. W Polsce spółka Gates Polska w swoim zakładzie produkcyjnym w Legnicy wytwarza zestawy do napędów paskowych.