Thermo King i BPW ogłaszają współpracę

Na zdjęciu od lewej Thore Bakker (BPW), Dr. Markus Kliffken (BPW), Francesco Incalza (Thermo King), Bernd Lipp (Thermo King). Fot. Thermo King

Firmy Thermo King® i BPW ogłosiły dzisiaj swoją współpracę w celu opracowania nowego ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla naczep chłodniczych.

Thermo King i BPW połączyły doświadczenie badawczo-rozwojowe, aby stworzyć nowe źródło energii do zasilania naczep chłodniczych. Od jesieni 2019 r. obie firmy pracują nad stworzeniem przyjaznego środowisku zrównoważonego źródła energii dla naczep chłodniczych, które przyniesie firmom transportowym na istotne zmniejszenie kosztów działalności.

Oba przedsiębiorstwa osiągnęły porozumienie i trwają w przekonaniu, że stały postęp pozwoli niebawem na wprowadzenie niezawodnego i wydajnego rozwiązania, czyniąc bezemisyjny naczepowy transport chłodniczy rzeczywistością. Postępy w rozwoju produktu w ramach współpracy będą komunikowane w ciągu najbliższych miesięcy, a pod koniec roku zostanie zorganizowany pokaz przedpremierowy.

Thermo King i BPW stale inwestują w tworzenie i rozwój technologii dla zróważonej wydajności transportu, udowadniając, jak korzyści dla klimatu i obniżenie kosztów związane są z nowoczesnymi technologiami w transporcie.

Thermo King to strategiczna marka Trane Technologies – firmy wyspecjalizowanej w dziedzinie innowacji klimatycznych, odkrywającej nowe przyszłościowe rozwiązania dla transportu wymagającego ogrzewania, chłodzenia czy zamrażania. Współpraca z firmą BPW zbiega się z dążeniami Trane Technologies w zakresie zrównoważonych rozwiązań na rok 2030, a także zmniejszenia emisji dwutlenku węgla wydzielanego przez pojazdy klientów o jedną gigatonę, co stanowi równowartość rocznych emisji Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.

Firma BPW angażuje się w ochronę klimatu od wielu lat i stosuje zintegrowaną strategię innowacji w celu osiągnięcia zrównoważonych korzyści w zakresie wydajności produktu pod kątem klimatu, środowiska, ludzi i natury. Firma dokumentuje swoje postępy zgodnie z wytycznymi programu ONZ „Global Compact” – globalnej inicjatywie na rzecz odpowiedzialnego ładu gospodarczego, którą wspierała w 2016 r. Firma BPW dąży też do osiągnięcia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.