Volvo Trucks Polska mówi kierowcom “Dziękuję!”

Fot. Volvo Trucks Polska

Volvo Trucks Polska we współpracy z Henkel Polska przygotowuje zestawy kosmetyków do higieny osobistej, które wkrótce trafią do kierowców. To już kolejna, po lunch boxach oraz kawie na granicy, akcja podczas której producent samochodów ciężarowych dziękuję kierowcom w tym wyjątkowym czasie.

Pandemia koronawirusa to duże wyzwanie dla branży. Każdego dnia setki kierowców wyjeżdżają w trasę, także po Europie.

Fot. Volvo Trucks Polska

Tłumią obawy o swoje zdrowie i lęk o rodzinę, unikają kontaktów, izolują się, nie wychodzą z samochodów. Pracują mimo niepewności i strachu przed nadchodzącym kryzysem. Te drobne gesty to nasze podziękowanie za ich odwagę i obowiązkowość, która – mimo wszystkich tych przeciwności – każdego dnia każe im stawić się w bazie – o akcji opowiada Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Te drobne gesty to m.in. specjalne lunch boxy z bezpiecznie zapakowaną przekąską dla kierowców, którzy przyjeżdżają do serwisów Volvo Trucks Polska na przegląd okresowy. Tym bardziej, że nie ma dziś możliwości, by zamówić danie na wynos czy skorzystać z kantyny w serwisie. Firma przygotowała 1,5 tys. takich zestawów.

Inna jednorazowa akcja, która została dobrze przyjęta do tego stopnia, że firma już myśli o jej powtórce, to było częstowanie kawą i herbatą kierowców czekających na granicach i odpoczywających na parkingach. Specjalna ekipa pojechała na przejścia graniczne w Kuźnicy i Bobrownikach. Odwiedzili też MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżnych) wzdłuż trasy Warszawa-Białystok.

Fot. Volvo Trucks Polska

Co dalej?
Zachęcona pozytywnym odbiorem, firma już planuje kolejne akcje. Wspólnie z Henkel Polska, firma przygotowuje też specjalne zestawy kosmetyków do higieny osobistej. W woreczku z ekologicznego materiału znajdą się m.in. żel pod prysznic, szampon czy żel do prania. Wszystko w niewielkich, podróżnych rozmiarach. Henkel dostarczył już 1,5 tys. produktów do higieny osobistej. Zestawy z kosmetykami firma Volvo Trucks Polska będzie rozdawała kierowcom poprzez sieć swoich autoryzowanych serwisów.

Dodatkowi wkrótce we wszystkich własnych dziewięciu serwisach Volvo Group Truck Center w kraju pojawią się puszki Polskiego Czerwonego Krzyża. Przez trzy tygodnie będzie można wrzucić do nich datek, a Volvo podwoi zebraną kwotę. Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżącą działalność mazowieckiego oddziału PCK.