Europart otrzymuje wyróżnienie TOP 100

Fot. Europart

Podczas tegorocznego konkursu innowacyjności TOP 100 firma Europart po raz pierwszy otrzymała wyróżnienie TOP 100. To wyróżnienie jury przyznaje szczególnie innowacyjnym przedsiębiorstwom.

Podczas konkursu firma EUROPART przeszła kompletny i szczegółowy proces wyboru. Na zlecenie compamedia, organizatora konkursu na innowacyjność TOP 100, badacze innowacyjności Dr Nikolaus Franke i jego zespół badali innowacyjność przedsiębiorstwa. Naukowcy określili dokładnie 120 kryteriów kontroli.

Sytuacja związana z koronawirusem przyspieszyła proces cyfryzacji
Digitalizacja w  jest priorytetem od wielu lat. Ciągły rozwój i nowe, innowacyjne koncepcje, pozwalają na uproszczenie i przyspieszenie procesów. Rozbudowa użytecznych  funkcji dla klientów jest na pierwszym planie. System zamawiania online i doradztwo EWOS zapewnia szybkie i niezawodne identyfikowanie części na podstawie numerów VIN. Użytkownik może dodatkowo porównywać artykuły, wyliczać koszt napraw, wprowadzić i modyfikować dane floty, ma dostęp do faktur i dokumentów dostawy. Dodatkowo klienci mają do dyspozycji w EWOS instrukcje naprawy, czasy robocze, plany konserwacji, wartości nastawy i kontroli. Mobilna wersja na smartfony to również skaner artykułów, zapewniający dodatkowe praktyczne funkcje.

Prezentacje produktów, szkoleń i konferencji online.
Dzięki nowym innowacjom firma Europart robi kolejny krok w stronę przyszłości. Dystrybutor części zamiennych z Hagen stawia na nowoczesne studio filmowe 360 stopni, w tym powierzchnię prezentacyjną Show-Trailer. Nowoczesne studio jest wyposażone w ekran LED-owy i umożliwia transmisję live z zastosowaniem 24 różnych pozycji kamery. Innowacyjne wyposażenie jest przydatne do eventów cyfrowych np. prezentacji produktu, spotkań, konferencji. Pierwszy event online firmy Europart liczył ponad 500 uczestników. Dzięki swoim możliwościom studio 360 stopni uzupełnia system zamawiania oraz doradztwa EWOS.