Wielton: szeroka oferta wywrotek

Strong Master to wywrotka o mocnej, wytrzymałej konstrukcji i zoptymalizowanej masie (fot. Wielton)

Spółka Wielton od kilku lat utrzymuje pozycję lidera sprzedaży wywrotek w Polsce. Ze swoją ofertą dociera do szerokiego grona odbiorców działających we wszystkich głównych segmentach rynku transportowego: budowlanego, rolniczego i komunalnego.

Specyficzne wymagania związane z rodzajem transportowanych materiałów, intensywnością czy warunkami użytkowania powodują, że spełnienie wymagań klientów wiąże się z koniecznością ciągłego rozwoju produktów i poszerzania całej oferty asortymentowej.
Naczepy wywrotki marki Wielton cieszą się dużym zainteresowaniem klientów nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie i na świecie. Cechą wyróżniającą wywrotki Wieltonu jest niska masa własna przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości i trwałości konstrukcji. Cenione jest również stosowanie niezawodnych komponentów i podzespołów dostarczanych przez renomowanych producentów.
Odpowiadając na potrzeby klientów, Wielton stale poszerza swoją ofertę o nowe produkty wyposażone w nowoczesne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Produkty Wieltonu są również dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów dzięki wielu możliwościom konfiguracji pojazdów oraz wyposażeniu w spersonalizowane rozwiązania.

Wysoka jakość materiałów, szeroka oferta oraz rozbudowana personalizacja produktów umożliwia Wieltonowi dotarcie do dużego grona klientów i zapewnia pełne zaspokojenie ich potrzeb. Misją wieluńskiego producenta jest tworzenie i dostarczanie najlepszych rozwiązań transportowych dla biznesu.

Fot. Wielton

Mocne i wytrzymałe
Wielton ma w swojej ofercie zarówno wywrotki aluminiowe, jak i stalowe do bardziej wymagających ładunków. Wywrotki ze stalową skrzynią ładunkową są wykorzystywane głównie do transportu w sektorze budowlanym. Przykładem tego typu pojazdu w ofercie Wieltonu jest wywrotka Strong Master charakteryzująca się mocną i wytrzymałą konstrukcją o zoptymalizowanej masie.
Produkt spełnia wymagania klientów związane z wydłużoną żywotnością pojazdu w trudnych i intensywnych warunkach użytkowania. Naczepa gwarantuje niezawodność podczas pracy w wymagającym terenie, w trakcie przejazdów na krótkich odcinkach oraz przy częstych operacjach załadunku i rozładunku. Wykorzystywana jest głównie do transportu materiałów sypkich: kruszyw, ziemi, asfaltu, gruzu czy kamieni.

Wielton Scrap Master (fot. Wielton)

Odporne i trwałe
Kolejnym produktem marki Wielton ze stalową skrzynią jest wywrotka Scrap Master. To pojazd o dużej objętości, aż 55 m3, opracowany z myślą o transporcie materiałów komunalnych, w trudnych warunkach pracy. Naczepa Scrap Master została zaprojektowana, aby spełnić wysokie wymagania, jakie stawia transport złomu metalowego.
Duża pojemność skrzyni ładunkowej zapewnia maksymalną ładowność podczas transportu materiału o nieregularnym kształcie. Natomiast zastosowanie w konstrukcji naczepy stali trudno ścieralnej HARDOX 450 gwarantuje wydłużoną trwałość i odporność na działanie ładunków o wysokiej abrazyjności. Scrap Master charakteryzuje się solidną i wytrzymałą konstrukcją, którą uzyskano, zachowując jednocześnie niską masę własną pojazdu, rozpoczynającą się już od 7900 kg.
Wielton, poza szerokim portfolio wywrotek stalowych do transportu drogowego, oferuje także rozbudowaną gamę wywrotek aluminiowych: uniwersalną wywrotkę kwadratową Weight Master przeznaczoną do przewozu sypkich materiałów budowlanych i asfaltu, wywrotkę Bulk Master wykorzystywaną głównie w segmencie rolniczym oraz wywrotki z rodziny Strong Master typu HP Konisch o stożkowym kształcie skrzyni.

Lekkie i niezawodne
Wywrotka Weight Master z aluminiową skrzynią ładunkową znajduje zastosowanie zarówno w transporcie materiałów budowlanych, jak i ładunków paletowych oraz worków typu big-bag. Pomimo niskiej masy własnej (od 4750 kg) pojazd charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niezawodnością. W zależności od warunków użytkowania pojazdu dostępne są do wyboru dwie wersje ramy – jedna w wykonaniu standardowym (SL) oraz druga wzmocniona (HD), przeznaczona do zastosowania w trudniejszych warunkach. Obydwie ramy zostały wykonane z wysokogatunkowej stali klasy S700. Stal S700 jest dostarczana przez jednego z największych producentów stali wysokogatunkowych – szwedzką firmę SSAB i sygnowana certyfikatem My Inner STRENX. Materiał ten spełnia najwyższe normy produkcyjne i charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością oraz dokładną kontrolą jakości produkcji.
Wywrotki z serii Weight Master stanowią alternatywę dla cięższych skrzyń stalowych szczególnie tam, gdzie znaczenie ma każdy kilogram ładunku. Wywrotka Weight Master to uniwersalny produkt mający szerokie spektrum konfiguracji i możliwości dostosowania do indywidualnych wymagań klientów. Niska masa własna gwarantuje maksymalną ładowność oraz wysoką efektywność i ergonomię podczas transportu. Weight Master może również znaleźć zastosowanie w segmencie rolniczym. Do transportu materiałów o małej gęstości nasypowej, takich jak płody rolne, nawozy czy biomasa, marka Wielton oferuje wywrotki Weight Master o zwiększonej pojemności, nawet do 64 m3.

Wielton Weight Mastr (fot. Wielton)

Stabilne i pojemne
Pozostając w sektorze agro, musimy wspomnieć o rodzinie wywrotek aluminiowych Bulk Master – to naczepy przeznaczone do transportu objętościowego i przewozu produktów rolnych. Konstrukcja naczepy pozwala również na transport ładunków paletowych i załadunek aż do 26 palet.
Użytkownicy korzystający z tego rozwiązania zyskują dodatkową przestrzeń logistyczną w porównaniu z tradycyjną naczepą. Z kolei zastosowanie obniżonej ramy typu Gooseneck, wykonanej ze stali S700, gwarantuje obni żenie środka ciężkości naczepy, a w efekcie większą stabilność podczas jazdy i wywrotu.
Wyróżnikiem Bulk Master jest także zredukowana wysokość całkowita pojazdu w porównaniu z naczepą o takiej samej kubaturze na ramie prostej.
W konsekwencji produkt ma niższy próg załadunkowy podłogi oraz górnej belki. Takie rozwiązanie powoduje łatwiejszy załadunek koparkoładowarką, sprawniejszy przejazd przez bramy hal, magazynów czy stacji załadunkowych systemów silosowych. Natomiast długość zwisu tylnego wywrotki (aż 1865 mm) pozwala na sprawny wysyp zboża do koszy przyjęciowych.

Model Bulk Master dostępny jest w wersji z klapo-drzwiami, klapą prostą lub drzwiami lekkimi z funkcją bezpiecznego otwarcia drzwi (podczas otwierania drzwi kierowca stoi z boku naczepy, a nie bezpośrednio za nią), stanowiącą nową opcję w ofercie naczep wywrotek Wielton. Przy rozstawie ramy równym 7700 mm wysokość zewnętrzna wywrotki o objętości 45 m3 to tylko 3050 mm przy wadze wynoszącej 5850 kg. Natomiast dla największej dostępnej kubatury z rodziny Bulk Master, czyli 67 m3, wysokość zewnętrzna pojazdu wynosi 3800 mm z wagą 6315 kg.

Wywrotki aluminiowe Bulk Master przeznaczone są do transportu objętościowego i przewozu produktów rolnych (fot. Wielton)

Aluminiowe i stożkowe
Wywrotka Strong Master marki Wielton występuje również w wersji z aluminiową skrzynią ładunkową. Model ten charakteryzuje się mocną i wytrzymałą konstrukcją o zoptymalizowanej masie od 4685 kg. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i jednocześnie lekkich, aluminiowych komponentów. Strong Master Half-Pipe o nietypowym stożkowym kształcie typu Konisch została wykonana z wysokogatunkowego aluminium o podwyższonej ścieralności ENDUR-AL. HB110. Skrzynia wywrotki jest dostępna w kubaturach 24–43 m3 i ma charakterystyczny, stożkowy kształt. Szersza ku końcowi skrzynia ułatwia zsuwanie się towaru i zapewnia większą stabilność podczas wywrotu. Naczepa przeznaczona jest głównie do przewozu materiałów sypkich, drobnych kruszyw, asfaltu, biomasy, a także materiałów opałowych oraz produktów rolnych.

W zależności od potrzeb klientów Wielton oferuje trzy długości ramy naczepy, co przekłada się na zróżnicowaną wysokość zewnętrzną, a także dwa wykonania – standardową (SL) oraz wzmocnioną (HD) przeznaczoną do zastosowania w trudniejszych warunkach. Dodatkowo wśród dostępnych opcji tylnego zamknięcia znajdziemy, oprócz klapy do czoła i klapo-drzwi, również klapę hydrauliczną oraz opcję dachów przesuwnych tył−przód producentów Marcolin i Cramaro. Wywrotki marki Wielton od lat spełniają wymagania
najbardziej wymagających klientów działających w różnych gałęziach przemysłu. Stosowanie sprawdzonych rozwiązań oraz ciągłe dążenie do poprawy jakości i funkcjonalności pojazdów wieluńskiego producenta sprawiają, że są one niezawodnym partnerem w biznesie.