Nowy MAN TGX w barwach “Gry o Tron” – gratka dla fanów serialu

Fot. MAN Truck & Bus France

Firma Transports Palfray z siedzibą w Lillebone we Francji odebrała niedawno MANa TGX 18 4×2 nowej generacji z silnikiem o mocy 510 KM i największą kabiną GX. Smaku dodaje fakt, że pojazd został udekorowany motywami z serialu „Gra o Tron” (Game of Thrones).

Odebrany MAN TGX napędzany jest silnikiem D2676 (Euro VID) o mocy 510 KM (375 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2600 Nm. Pojazd wyposażono w zautomatyzowaną skrzynię biegów MAN TipMatic z retarderem z funkcją MAN Efficient Roll, pełne zawieszenie pneumatyczne ECAS z możliwością automatycznej regulacji poziomu od prędkości 20 km/h, mechanizm elektrycznego przechylania kabiny i układ czyszczenia reflektorów.

Fot. MAN Truck & Bus France
Fot. MAN Truck & Bus France

Tuning zewnętrzny
Alain Palfray, menedżer Transports Palfray jest fanem serialu „Gra o Tron”, dlatego wszystko zostało zaprojektowane i wykonane zgodnie z motywami i odwołaniami do postaci z serialu – od strony kierowcy widnieje wizerunek pięknej Daenerys Targaryen, z drugiej strony – Jon Snow.
Jeśli chodzi o akcesoria, wyposażenie pochodzi od znanej francuskiej firmy FCP Tuning, tuningującej ciężarówki od lat. Wykonano je we współpracy z MAN Truck and Bus Le Havre, który zadbał o ich montaż. Na zewnątrz nowy MAN wyposażony został w przednie orurowanie, diodowe światła LED na dachu, wydłużoną platformę roboczą ze stopniem rozciągającą się aż do sprzęgu siodłowego, dwa zbiorniki paliwa o pojemności 370 i 490 l, przednie i tylne światła LED, a także felgi aluminiowe Alcoa.

Fot. MAN Truck & Bus France
Fot. MAN Truck & Bus France

Kabina “Francja elegancja”
Jeśli chodzi o wnętrze, jest bogato. Największa w asortymencie kabina GX korzysta z pełnego wyposażenia MAN Individual: pakietu szafek wewnętrznych z trzema zamykanymi schowkami, pakietu elektrycznego z kuchenką mikrofalową, ekspresem do kawy, jest również leżanka z wygodnym materacem o grubości 110 mm oraz 22-calowy telewizor ze zdalnym sterowaniem z boku kabiny, oświetlenie wejścia po stronie kierowcy i pasażera, osłona przeciwsłoneczna przed przednią szybą Individual Lion oraz konsola sterownicza MAN EasyControl. Co ważne jeszcze w kabinie? Klimatyzowany fotel kierowcy, obracany i podnoszony fotel Vario oraz elektrycznie przesuwany szklany dach.

Fot. MAN Truck & Bus France
Fot. MAN Truck & Bus France

W firmie Transports Palfray pracują cztery pojazdy MAN, trzy ciągniki do transportu kontenerów i jeden MAN TGE do transportu ekspresowego. MAN „Gra o Tron” ma być atrakcją na różnych imprezach, w szczególności podczas wyścigów ciężarówek 24h Le Mans we Francji.

Fot. FCP Tuning
Fot. MAN Truck & Bus France