Koronawirus: Produkcja koncernu Paccar (marki Kenworth, Peterbilt, DAF) nadal zawieszona

fot. Paccar

Firma PACCAR przedłuża zawieszenie produkcji ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie do 20 kwietnia br. Firma będzie regularnie oceniać rozwój sytuacji i dostosowywać swoje działania.

Obniżone plany produkcji, wynikające ze zmian popytu oraz przepisów i wytycznych rządowych, przełożą się na wyniki finansowe Paccar za pierwszy kwartał i pozostałą część 2020 r. Firma przedstawi aktualizację swoich prognoz na 2020 r. i wyników za pierwszy kwartał podczas prezentacji wyników finansowych zaplanowanej na 21 kwietnia 2020 r.

Jak czytamy w komunikacie, spółka ma mocną pozycję finansową, z doskonałą płynnością i ratingami kredytowymi klasy inwestycyjnej A+ / A1. Łączna wartość środków pieniężnych z działalności operacyjnej i zbywalnych papierów wartościowych o wysokiej płynności wyniosła na koniec lutego 2020 r. 4,28 mld USD. Spółka ma również dostęp do aktywnych linii kredytowych w wysokości 3,00 mld USD.

Dla przypomnienia, Paccar jest światowym liderem technologicznym w zakresie projektowania i produkcji wysokiej jakości lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych pod markami Kenworth, Peterbilt i DAF, jak również zapewnia najlepsze usługi posprzedażne związane ze swoimi produktami. Paccar również projektuje i produkuje zaawansowane układy napędowe, świadczy usługi finansowe, oferuje technologie informacyjne oraz dystrybuuje części do samochodów ciężarowych. Akcje konceru są notowane na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ Global Select, symbol PCAR. Główna strona przedsiębiorstwa to www.paccar.com.