Fuzja Wabco i ZF spodziewana w drugim kwartale 2020 roku

Fot. ZF

Firmy Wabco Holdings Inc. i ZF Friedrichshafen AG ogłosiły, że otrzymały wszystkie zgody organów regulacyjnych wymagane do zamknięcia ich wcześniej ogłoszonej fuzji, z wyjątkiem chińskiej administracji państwowej do regulacji rynku (SAMR).

Wabco i ZF przewidują, że zatwierdzenie SAMR zostanie otrzymane bez znacznej zwłoki, i oczekują, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2020 r. – wówczas spodziewane jest uzyskanie ostatecznego zezwolenia regulacyjnego.

Przypomnijmy, że Wabco jest wiodącym światowym dostawcą systemów kontroli hamowania i innych zaawansowanych technologii, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych. W 2019 roku Wabco odnotowało sprzedaż o wartości ponad 3,4 miliarda USD, zatrudniając prawie 14 000 pracowników w 40 krajach.

Z kolei ZF jest globalną firmą technologiczną, która dostarcza systemy do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i technologii przemysłowych, umożliwiając mobilność nowej generacji. W 2019 roku ZF osiągnął sprzedaż w wysokości 36,5 mld EUR. ZF inwestuje rocznie ponad 7% swojej sprzedaży w badania i rozwój.