ZF Friedrichshafen łączy się z Wabco

Fot. ZF

Zgodnie z umową, ZF Friedrichshafen przejmie wszystkie akcje Wabco za 136,50 USD za akcję w transakcji gotówkowej o wartości ponad 7 mld euro.

Transakcja zbliży dwóch globalnych liderów technologicznych obsługujących producentów OEM i floty w branży motoryzacyjnej, łącząc możliwości Wabco w zakresie bezpieczeństwa i wydajności pojazdów użytkowych, w tym technologie związane z kontrolą dynamiki pojazdów, systemami aktywnego zawieszenia pneumatycznego i systemami zarządzania flotą z wiodącą rolą ZF w technologii układów napędowych i podwozi dla samochodów i pojazdów użytkowych.

AKTUALIZACJA!!! Fuzja Wabco i ZF spodziewana w drugim kwartale 2020 roku

Mamy za sobą udaną współpracę z ZF, w tym prototypowanie pierwszych w branży technologii, a strategiczne dopasowanie naszych dwóch firm jest przekonujące. Po dokładnej analizie z przyjemnością ogłaszamy ostateczną umowę, która naszym zdaniem leży w najlepszym interesie akcjonariuszy Wabco – powiedział Jacques Esculier, CEO i prezes Wabco.

Dla ZF pozyskanie specjalisty i lidera w dziedzinie układów hamulcowych do pojazdów użytkowych oznacza dodanie stabilnego i rozwijającego się segmentu biznesowego i umożliwia naszemu istniejącemu działowi pojazdów użytkowych poszerzenie wiedzy w zakresie kontroli dynamiki pojazdów. Stworzy to podstawę dla ZF do zaoferowania naszym klientom kompleksowych systemów bezpiecznych i zautomatyzowanych rozwiązań w zakresie mobilności pasażerów i towarów – powiedział Wolf-Henning Scheider, dyrektor generalny ZF.