Koronawirus: Koncern Paccar (marki Kenworth, Peterbilt, DAF) ogłosił zawieszenie produkcji

fot. Paccar

Od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r. Paccar zawiesza produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie. Firma będzie też na bieżąco analizować sytuację i dostosowywać swoje przyszłe działania. Paccar będzie niezmiennie zapewniać wsparcie posprzedażne swoim klientom, którzy dostarczają niezbędne usługi transportowe dla naszych społeczności.

Obniżone plany produkcji, wynikające ze zmian popytu oraz przepisów i wytycznych rządowych, przełożą się na wyniki finansowe Paccar za pierwszy kwartał i pozostałą część 2020 r. Firma przedstawi aktualizację swoich prognoz na 2020 r. i wyników za pierwszy kwartał podczas prezentacji wyników finansowych zaplanowanej na 21 kwietnia 2020 r.

Jednocześnie informujemy, że spółka ma mocną pozycję finansową, z doskonałą płynnością i ratingami kredytowymi klasy inwestycyjnej A+ / A1. Łączna wartość środków pieniężnych z działalności operacyjnej i zbywalnych papierów wartościowych o wysokiej płynności wyniosła na koniec lutego 2020 r. 4,28 mld USD. Spółka ma również dostęp do aktywnych linii kredytowych w wysokości 3,00 mld USD. – Doskonała pozycja bilansowa Paccar, doświadczony zespół kierowniczy i wybitni pracownicy przyczynią się do skutecznego zarządzania firmą w tym trudnym okresie – powiedział Preston Feight, dyrektor generalny.

Paccar jest światowym liderem technologicznym w zakresie projektowania i produkcji wysokiej jakości lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych pod markami Kenworth, Peterbilt i DAF, jak również zapewnia najlepsze usługi posprzedażne związane ze swoimi produktami. Paccar również projektuje i produkuje zaawansowane układy napędowe, świadczy usługi finansowe, oferuje technologie informacyjne oraz dystrybuuje części do samochodów ciężarowych. Akcje Paccar są notowane na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ Global Select, symbol PCAR.