Nagroda “Enviromental Care” dla gamy elektryków Renault Trucks Z.E.

Fot. Renault Trucks

Renault Trucks zdobyło nagrodę VR „Enviromental Care” przyznaną przez niemiecki magazyn VerkehrsRundschau za gamę pojazdów w 100 % napędzanych elektrycznie (Z.E).

Nagrody VR Awards, przyznawane przez magazyn VerkehrsRundschau honorują producentów pojazdów ciężarowych i specjalistów ds. transportu i logistyki, którzy wyróżnili się w dziedzinie ochrony środowiska, rozwoju technologii oraz szkoleń. W lutym 2020 r. w Monachium, podczas drugiej edycji wręczania nagród VR Awards, Renault Trucks odebrało nagrodę VR „Enviromental Care” – w kategorii “producent pojazdów ciężarowych” za wprowadzenie pełnej gamy pojazdów elektrycznych Z.E.

Dzięki kompletnej gamie pojazdów elektrycznych dostępnej od dmc. 3,1 do 26 t, Renault Trucks spełnia zarówno aktualne, jak i przyszłe wymagania firm transportowych prowadzących działalność w miastach. Pojazdy te znajdujące się obecnie w produkcji seryjnej – idealnie nadają się do potrzeb branży komunalnej, umożliwiając bezgłośną obsługę w niekonwencjonalnych godzinach, jednocześnie przyczyniając się do poprawy jakości życia wśród mieszkańców. Pojazdy Renault Trucks D i D Wide Z.E. są produkowane w zakładzie produkcyjnym w Blainville-sur-Orne (Calvados, Francja).