Nowe Actrosy we flocie Batimu

Fot. Mercedes-Benz Trucks

50 Nowych Actrosów dołączyło do floty jednego z największych polskich przewoźników świadczących usługi w transporcie międzynarodowym – firmy Batim ze Starego Sącza.

50 Nowych Actrosów 1845 jest wyposażonych w liczne systemy bezpieczeństwa takie jak najnowsza generacja Active Brake Assist 5 z asystentem martwego pola oraz wspomagające pracę kierowcy: inteligentny tempomat Predictive Powertrain Control uwzględniający już drogi lokalne czy Active Drive Assist umożliwiający jazdę częściowo autonomiczną. Innowacje takie jak zastępujący dotychczasowe lusterka system MirrorCam dodatkowo wspierają bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

Pojazdy były przekazywane sukcesywnie – wydanie ostatniego z nich, 28 października 2019 roku, miało uroczysty charakter i odbyło się w siedzibie Batimu w Starym Sączu. W wydarzeniu wzięli udział: prezes firmy Barbara Edelmuller-Generaux, Janusz Rembilas, współwłaściciel Batimu, Marek Gunia, dyrektor transportu, a w imieniu Mercedes-Benz Trucks Polska – Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu, Piotr Materzok, Head of Customer Services and Parts, Janusz Rachwał, szef sprzedaży flotowej, oraz Bogusław Dzieżok, szef sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz SZA Kraków.

„Cieszymy się, że Nowe Actrosy dołączyły do naszej floty, bo Mercedes-Benz oznacza jakość premium, a to dla nas podstawowy cel działalności w każdym obszarze – mówiła Barbara Edelmuller-Generaux, odbierając wraz z Januszem Rembilasem symboliczny kluczyk. – Sami codziennie robimy wszystko, żeby zarówno nasze wewnętrzne procesy, jak i usługi były na najwyższym poziomie. I tego oczekujemy od naszych pracowników, partnerów oraz produktów i usług, z których korzystamy. Nowy Actros jest pojazdem bardzo innowacyjnym i mamy nadzieję, że przyczyni się do dalszego rozwoju naszej firmy”.

Firma Batim w 2020 roku będzie świętować 25-lecie działalności. Obecnie dysponuje taborem ponad 500 pojazdów, w tym ok. 60 Actrosów i zatrudnia prawie 900 kierowców. Świadczy usługi transportowe przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy.