Scania i Navistar wspólnie dla kanadyjskich kopalń

fot. Scania Group

Scania i Navistar planują dostawę ciężkich pojazdów terenowych Scania do testów u wybranych użytkowników pod koniec 2020 r.  

W ramach współpracy Scania dostarczy technologię i wiedze nt. konstrukcji ciężkich pojazdów kopalnianych, a Navistar – sieć serwisową i usługi posprzedażne. Pojazdy te będą transportować zróżnicowane ładunki, jak wodę i paliwo, a także pracowników po terenie kopalni.

Scania ma spore doświadczenie w dostarczaniu pojazdów dla branży wydobywczej, gdyż już ponad 10 tys. pojazdów tej marki jest wykorzystywanych do pracy w kopalniach, m.in. w Ameryce Południowej i Azji. W przypadku nowego projektu – konieczna będzie kanadyjska homologacja dla pojazdów Scania.

Współpraca opiera się na strategicznym partnerstwie pomiędzy TRATON SE, a firmą Navistar – zostało ono zainicjowane w 2016 r. i od tej pory stopniowo jest rozszerzane.

Krótka informacja nt. Navistar

Navistar International Corporation (NYSE: NAV) to holding, którego spółki i partnerzy produkują pojazdy ciężarowe marki International®, własne silniki wysokoprężne oraz autobusy szkolne i ogólnego przeznaczenia marki IC Bus®. Partnerzy zapewniają części zamienne do pojazdów i silników, a także usługi finansowe.