“Rekomendacja jest najlepszą reklamą” – Mateusz Gromek

fot. Q-Service Truck

W tym roku serwis obchodzi 30-lecie istnienia, od blisko półtorej dekady należy do Q-Service Truck i wciąż rozwija się na wielu płaszczyznach. O przeszłości, przyszłości, ale przede wszystkim o teraźniejszości rozmawiamy z Mateuszem Gromkiem, Prezesem serwisu Gromek Truck Service z Woli Zambrzyckiej.

W tym roku firma obchodzi 30-lecie istnienia. Jak wyglądał jubileusz?

Mateusz Gromek, prezes serwisu Gromek Truck Service (fot. Q-Service Truck)

Mateusz Gromek: Impreza jubileuszowa rozpoczęła się 15 czerwca przed godz. 20.00, natomiast przygotowania do niej trwały praktycznie cały tydzień. Musieliśmy zaadaptować trzy stanowiska warsztatowe, przykryć kanały i przysposobić serwis na tyle, aby swobodnie można było przebywać w nim i poruszać się w strojach wieczorowych. Kosztowało nas to sporo pracy i wysiłku, ale efekt był zadowalający, o czym świadczą przede wszystkim miłe komentarze płynące ze strony klientów i naszych partnerów. Kilka dni przed jubileuszem na placu naszego serwisu pojawił się ShowCar, w którym odbyło się kilkanaście mobilnych szkoleń, natomiast samą galę uświetnił pokaz Barbary Szelągowskiej, pokaz laserów oraz DJ i zespół muzyczny.

Od jak dawna zarządza Pan serwisem?

Właścicielem całego zakładu napraw jest mój ojciec, Waldemar Gromek, ja z kolei zarządzam serwisem i rozwijam go od dziesięciu lat. Sam posiadam firmę-córkę, Gromek Car Service.

Czy może Pan odpowiedzieć w kilku słowach historię warsztatu?

Wszystko zaczęło się we wrześniu 1989 roku od serwisu samochodów ciężarowych. Dwa lata wcześniej mój ojciec prowadził jeszcze serwis sprzętu rolniczego, ale w dobie rozwoju transportu prywatnego na przełomie lat 90. serwis przekierował gros swoich prac na pojazdy ciężarowe, przyczepy oraz naczepy. W 2006 roku dołączyliśmy do sieci Q-Service Truck, a pięć lat temu zostaliśmy też członkiem Bosch Service.

Czy Gromek Truck Service to tylko warsztat ciężarowy, czy również osobowy?

Źródłem naszego dochodu jest przede wszystkim warsztat ciężarowy, natomiast część osobowa w dużej mierze powstała wskutek uruchomienia przez nas stacji kontroli pojazdów, dla której jest właściwie niezbędna. Często zdarza się bowiem, że klientom trzeba pomóc na miejscu, nie chcemy ich odsyłać gdzie indziej, pomagamy im u siebie na tyle, na ile jest to konieczne, żeby mogli przejść badanie swojego samochodu w wynikiem pozytywnym.

fot. Q-Service Truck

W jakich usługach specjalizuje się serwis i w jakich kierunkach planuje rozwinąć się w najbliższych latach?

W samej działalności serwisu osiągnęliśmy już praktycznie najwyższym poziom, natomiast planujemy bardzo intensywny rozwój w sferze elektroniki, ponieważ właśnie ten segment w ostatnich latach najbardziej ewoluuje. W mechanice niewiele nowych rzeczy można jeszcze wymyśleć, natomiast sama elektronika w pojazdach będzie rozwijała się bardzo szybko, a żeby utrzymać u siebie klienta trzeba będzie nadążać za tymi zmianami.

Posiadacie m.in. serwis mobilny. Jak często jest on wykorzystywany? Czy jest zapotrzebowanie na tego typu usługi?

Tak, mamy własny serwis mobilny, obecnie to dwa samochody, które w tym roku chcemy wymienić na nowsze modele i nieco lepiej skonfigurowane. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest całkiem spore i zdarza nam się udzielać pomocy nie tylko w Polsce, ale i w różnych częściach Europy. Z naszym mobilnym serwisem byliśmy m.in. we Frankfurcie nad Menem, w Neapolu, na Węgrzech, Słowacji, w Słowenii oraz w Rumunii. Ostatnie z tych miejsc to nasza najdłuższa trasa, naprawa silnika zajęła wówczas mechanikom trzy dni, ale zrealizowali postawione przed nimi zadanie. Serwis mobilny to przede wszystkim gwarancja dla naszych klientów, że nie zostaną oni bez pomocy – nawet z dala od domu, od siedziby firmy czy warsztatu. Mogą być pewni, że najszybciej jak się da dojedziemy do nich i zrobimy wszystko, aby naprawić pojazd.

Jakie inne zakresy działalności oferuje Gromek Truck Service?

Zakres działalności serwisu jest bardzo szeroki. Zajmujemy się m.in. klimatyzacjami oraz ogrzewaniami postojowymi w pojazdach, wulkanizacją, a także tachografami analogowymi i cyfrowymi. Mamy własną stację kontroli pojazdów, własne zaplecze magazynowe, myjnię, ramę do prostowania, stanowisko do naprawy układów paliwowych common rail i układów konwencjonalnych czy tokarnię. Posiadamy stanowisko do naprawy silników i skrzyń biegów oraz stanowisko do regeneracji zaworów pneumatycznych, a więc spektrum działania Gromek Truck Service jest bardzo szerokie.