Wybrano „Pomorską Miss Scania2019”

Nagroda główna "Pomorska Miss Scania" - zestaw "LeMans" Repiński Transport (fot. Scania Polska)

Fani ciężarówek odwiedzający tegoroczną edycję konkursu „Pomorska Miss Scania” mogli obejrzeć aż 70 wyjątkowych pojazdów. Nagrodę główną imprezy przyznano przedstawicielom firmy Repiński Transport i Spedycja za pojazd Scania „Le Mans”.

Fot. K.Biskupska

Zwycięski pojazd to Scania R450 z naczepą Kraker Trailer – zestaw z motywem kultowego, 24-godzinnego wyścigu „Le Mans” oraz filmu pod tym samym tytułem. Jury zachwycił nie tylko oryginalny projekt malowania, ale także kunsztowne wykończenie wnętrza kabiny.

Głosami gości odwiedzających imprezę nagroda„Pomorska Miss Scania Publiczności” trafiła do Kacpi Logistic za pojazd Scania S500 z malowaniem „Isle of Man”, nawiązującym do prestiżowych wyścigów motocyklowych rozgrywanych od 1907 r. na wyspie Man. Przyznany po raz pierwszy w tym roku tytuł „Pomorska Miss V8” zdobył właściciel firmy Navigator Transport, za Scania S730 przeznaczony do transportu ponadgabarytowego. Ciągnik jest wizytówką firmy, co znalazło odzwierciedlenie w efektownych elementach wyposażenia na zewnątrz i w kabinie pojazdu.

„Nagrodę specjalną” przyznano przedstawicielom firmy Banucha za skrupulatnie dopracowany, trzyosiowy ciągnik z silnikiem V8, a „Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania”– przedstawicielom Wood-Land za Scania R500 do przewozu drewna. Ze względu na wysoki poziom tegorocznego konkursu, jury zdecydowało również o przyznaniu dyplomu wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymał właściciel firmy Popławski za wyjątkowy ciągnik S450 z elementami wyposażenia XT.

Święto Scanii

Wybory „Pomorskiej Miss Scania” odbyły się w gdańskim oddziale firmy już po raz 18. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i miłośników pojazdów ciężarowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ok. 4 000 odwiedzających oraz ponad 30 wystawców branżowych i partnerów. Na gości wydarzenia czekało wiele atrakcji: koncerty i konkursy dla najmłodszych oraz stanowisko z ciągnikiem Scania do transportu długodystansowego z napędem LNG. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pojazdy Scania XT przeznaczone do pracy w trudnym terenie. Na zakończenie konkursu „Pomorska Miss Scania” odbyła się tradycyjna, widowiskowa parada pojazdów Scania głównymi ulicami Gdańska w asyście policji.

Fot. Scania Polska