Nowe Iveco S-Way: Twój dom z dala od domu

fot. Iveco

Nowa kabina, efektywność paliwowa, zaawansowane technologie i komunikacja na pokładzie to Iveco S-Way, ciężarówka zaprojektowana dla lepszego komfortu dla kierowcy oraz by spełnić wysokie wymagania związane z całkowitym kosztem utrzymania pojazdu (TCO).

fot. Iveco

Dlaczego „dom z dala od domu”?
Bo kabina wewnątrz została zaprojektowana od nowa dla kierowcy, jest przestrzenna (wygodna część sypialna) i funkcjonalna (dobrze zorganizowane schowki), wyposażona w najnowsze technologie, po prostu by zapewnić mu komfort życia, jazdy i pracy. Nowa kabina to też wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapewnia też znacznie lepszą widoczność kierowcy dzięki jednoczęściowym szybom i nowym lusterkom bocznym.

fot. Iveco

Regulowany fotel pozwala kierowcy ustawić odpowiednią odległość od wielofunkcyjnej kierownicy ze spłaszczoną dolną częścią, zapewniając odpowiednią ilość miejsca na nogi. Dzięki ergonomicznej desce rozdzielczej kierowca ma szybki dostęp do najważniejszych funkcji. Deska rozdzielcza została przeprojektowana tak, aby poprawić komfort pracy i wydajność. Przycisk silnika Start / Stop oraz gniazdo klucza elektronicznego ze zintegrowanym pilotem umieszczone zostały na desce rozdzielczej obok przycisków trybu skrzyni biegów D/N/R.

fot. Iveco

Nowy system informacyjno-rozrywkowy z funkcjami rozpoznawania głosu, radiem DAB i nawigacją pozwalają kierowcy zintegrować swoje urządzenie mobilne poprzez Apple Car Play.

Pojemne schowki są poręcznie rozmieszczone w kabinie, aby zapewnić przestrzeń potrzebną kierowcy. Mająca nowy, praktyczny układ, schowki oraz gniazda USB strefa nocna także łączy funkcjonalność i komfort. Wysokość w kabinie ma 2,15 metra na jej środku i spełni oczekiwania nawet najwyższych kierowców.

Klimatyzacja postojowa zintegrowana z systemem wentylacji oraz systemem ogrzewania pojazdu cały czas dba o komfort termiczny kierowcy.

fot. Iveco
fot. Iveco

Komunikacja
Nowe Iveco jest pełna komunikacja ze światem zewnętrznym co otwiera nowe perspektywy w zarządzaniu flotą, a także umożliwia życie na pokładzie w nowoczesnym stylu. Zamontowane funkcje umożliwiają kierowcy stały kontakt z menadżerem floty, specjalistami Iveco czy siecią dealerską. Mogą oni na bieżąco optymalizować konieczność wykonania naprawy i planować realizację czynności eksploatacyjnych, monitorować zużycie paliwa oraz TCO, a kierowca nigdy nie jest zdany sam na siebie.

Iveco S-Way jest także w stałym kontakcie z Iveco Control Room, pomieszczeniem z którym dane o wydajności pojazdu są wymieniane w czasie rzeczywistym. Nowy moduł komunikacyjny został stworzony także z myślą o kierowcy. Aplikacja Iveco Easy ułatwia życie na pokładzie, pozwala sterować za pomocą urządzenia mobilnego wybranymi funkcjami pojazdu. Dodatkowo aplikacja umożliwia uruchomienie usługi Assistance No-Stop, daje zdalny dostęp do danych diagnostycznych pojazdu i pozwala na wgląd do danych systemu oceniającego styl jazdy.

fot. D.Piernikarski

Oszczędności paliwa do 4%
Kabina została zaprojektowana od nowa, a jej projektanci skupiali się na oszczędności paliwa (większa o 4%), obniżeniu TCO oraz zwiększeniu bezpieczeństwa kierowcy. Każdy zewnętrzny detal kabiny był analizowany z wyjątkową szczegółowością, aby zmniejszyć opór powietrza.

  • Nowy dach jest perfekcyjnie zintegrowany ze ścianą czołową pojazdu
  • Przedni grill z narożnikami o dużych promieniach i narożnymi lotkami aerodynamicznymi
  • Nowa wieloczęściowa, konstrukcja zderzaka ze zintegrowanymi deflektorami
  • Zoptymalizowany zestaw aerodynamiczny i osłony międzyosiowe z gumowymi przedłużeniami
  • Przednie światła w technologii full LED
  • Nowa konstrukcja drzwi wydłużona by zakrywać dwa stopnie
  • Klimatyzacja postojowa zintegrowana z systemem wentylacji pojazdu

Jednostki napędowe
W gamie Iveco S-Way znajdują się zarówno pojazdy napędzane olejem napędowym oraz gazem ziemnym. Gama tych pierwszych, wysokoprężnych to modele o 3-ch pojemnościach i mocach od 310 do 570 KM. Silniki zasilane gazem ziemnym natomiast, to modele o 2-ch pojemnościami i mocach od 340 do 460 KM.

S-Way Natural Power
Dzięki cichej pracy (zaledwie 71 dB(A)), Iveco S-Way NP jest idealny do nocnych dostaw i branży komunalnej. S-Way zasilany LNG mając do 1600 KM zasięgu na jednym tankowaniu sprawdza się też wyśmienicie w transporcie dalekobieżnym.

fot. D.Piernikarski

Oszczędności paliwa to:
Inteligentny EGR zwiększa wydajność spalania poprzez optymalizację czasu wtrysku i zmniejsza zużycia paliwa;
– Inteligentny osprzęt silnika wyłącza się gdy nie jest potrzebny, zapobiegając stratom energii
– Funkcja Anti-Idling pozwala uniknąć długiego czasu pracy na biegu jałowym, automatycznie wyłączając silnik

Przewidujący system wspomagania jazdy HI-CRUISE, integrujący układy oparte na technologii geolokalizacji GPS, takie jak tempomat i układ zmiany biegów przewidujące profil i wysokości trasy, które rozszerzają również zakres działania funkcji Eco-roll. Skrzynia biegów, mapa i pozycjonowanie GPS są połączone, co pozwala stosować strategię jazdy przewidującej, która idealnie dopasowuje sekwencję zmiany biegów do topografii.

fot. D.Piernikarski