Uroczyste przekazanie tysięcznego autobusu MAN w Singapurze

MAN Truck & Bus

Firma MAN Truck & Bus dostarczyła do Singapuru w ciągu ostatnich ośmiu lat 1.300 podwozi do autobusów miejskich. Pod koniec października 2018 odbyło się symboliczne przekazanie tysięcznego pojazdu.

Obraz dzisiejszego Singapuru tworzą nowoczesne wieżowce, luksusowe hotele, tradycyjne dzielnice, sklepy z ulicznym jedzeniem i świątynie – ale i autobusy MAN przewożące mieszkańców i turystów. Od 2011 roku firma MAN Truck & Bus dostarczyła do lokalnego importera ST Engineering Land Systems (STELS) 1.300 pojazdów.
Dzięki dobrej współpracy z firmą STELS firma MAN Truck & Bus stała się w ostatnich latach najsilniejszą marką na rynku pojazdów użytkowych w Singapurze — mówi Christian Schuf, Head of Sales & Product Bus w MAN Truck & Bus Asia Pacific.
Symboliczne przekazanie tysięcznego autobusu dla urzędu transportu krajowego Land Transport Authority (LTA) odbyło się w ramach „Singapore Business Night“, na którą ST Engineering Land Systems zaprosił ponad 800 gości. Podwozia autobusów miejskich MAN Truck & Bus stanowią podstawę 12-metrowych autobusów pojedynczych,
18-metrowych autobusów przegubowych i 12-metrowych autobusów dwupokładowych. Zabudowę wykonał malezyjski producent Gemilang.
Trzyosiowe niskopodłogowe podwozie A95 stanowi podstawę pod zabudowę dwupokładowych autobusów miejskich i jest wyposażone w silnik Euro 6 o mocy 320 KM (235 kW) oraz sześciostopniową skrzynię biegów Ecolife ZF. Niska emisja gazów i hałasu jest korzystna dla środowiska naturalnego i mieszkańców. Elektroniczny układ hamowania EBS z systemem ABS i ASR oraz elektroniczny układ stabilizacji ESP zapewniają kierowcom i pasażerom bezpieczeństwo i komfort na pokładzie. Na dolnym pokładzie znajduje się miejsce dla pasażerów na wózku inwalidzkim. Ponadto przewidziano specjalne miejsca dla osób starszych i osób o ograniczonej mobilności. W komunikacji miejskiej wykorzystywane są niskopodłogowe autobusy dwupokładowe zaprojektowane specjalnie dla rynku azjatyckiego.Klienci korzystają ponadto z obecności silnego partnera sprzedaży, szerokiego zakresu obsługi klienta i realizowanych na miejscu szkoleń.
O dużym zainteresowaniu tymi rozwiązaniami najlepiej świadczą konkretne liczby: w ostatnich latach sprzedaliśmy w Singapurze nie tylko ponad 1000 autobusów, ale także 1000 pojazdów ciężarowych.
Jesteśmy dumni z tego wyjątkowego sukcesu — mówi Christian Fischer, Head of International Key Account Bus w MAN Truck & Bus.

MAN Truck & Bus