300 kierowców przeszkolonych podczas akcji Profesjonalni Kierowcy

Uczestnicy kursu „Profesjonalni kierowcy” będą się szkolić na pojazdach Volvo i Renault Trucks z naczepami Wielton Warunek uczestnictwa: trzeba w dniu szkolenia mieć ważne prawo jazdy kategorii C+E i nie mieć praktyki w pracy na rynku transportowym (fot.Volvo Group Trucks Poland)

W ramach III edycji akcji Profesjonalni Kierowcy, wspieranej m.in. przez Wielton, 300 kierowców pojazdów ciężarowych otrzymało certyfikaty potwierdzające ich zawodowe umiejętności. Zeszłoroczne szkolenia przeprowadzone zostały w 12 lokalizacjach, a udział w nich wzięło 31 grup. Profesjonalni instruktorzy dzielili się z kursantami wiedzą i doświadczeniem w trakcie praktycznych oraz teoretycznych zajęć o łącznej długości blisko 630 godzin. Ta największa w Polsce akcja CSR, ma na celu wsparcie rozwoju młodych kierowców oraz promowanie bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Odpowiedzią na pogłębiający się problem niedostatecznej liczby kierowców zawodowych, jest akcja społeczna Profesjonalni Kierowcy. Dzięki tej inicjatywie osoby, które mają prawo jazdy kategorii C+E, ale nie zdobyły jeszcze potrzebnego doświadczenia w zawodzie, mają szansę na bezpłatne uczestnictwo w profesjonalnych bezpłatnych kursach i rozwijanie swoich kompetencji. Podczas szkoleń, kursanci doskonalą swoje umiejętności na najwyższej jakości sprzęcie, dostarczanym przez partnerów akcji: Wielton S.A., Volvo Trucks, Renault Trucks, Continental oraz MJM i ubezpieczony przez Ergo Hestia. Po ukończeniu kursu i uzyskaniu certyfikatu potwierdzającego wysokie kwalifikacje, wzrastają ich szanse na zdobycie atrakcyjnego, stabilnego zatrudnienia.

III edycja akcji Profesjonalni Kierowcy objęła 12 województw. Tegoroczne szkolenia pozwoliły kursantom poszerzyć wiedzę na temat bezpiecznej jazdy oraz poznać przepisy dotyczące m.in. czasu pracy kierowców czy zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy nauczyli się także odpowiednio przygotowywać pojazd ciężarowy do drogi, zabezpieczać ładunek i skutecznie manewrować 40-tonowym zestawem. W tym roku kierowcy po raz pierwszy zostali także przeszkoleni z kontroli ogumienia i prawidłowego doboru opon do samochodu ciężarowego przez instruktorów z firmy Continental, która jest nowym partnerem kampanii.

Szkolenia dają kursantom szansę na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego przygotowanie do bycia zawodowym kierowcą. Inicjatywa ta ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz rozwój branży TSL.

fot. Profesjonalni Kierowcy