Dlaczego jakość się opłaca? Opisujemy oryginalne filtry kabinowe Bosch i dla porównania inne, niskiej jakości filtry

Fot. Bosch

Kierowcy zawodowi spędzają za kierownicą wiele godzin pracy – w tym całe przerwy, często i noce. Dla ich zdrowia niezbędne jest zatem czyste powietrze w kabinie. Filtry Bosch z węglem aktywnym zapewniają możliwie najczystsze powietrze, ponieważ chronią przed pyłkami, drobnymi pyłami, nieprzyjemnym zapachem oraz szkodliwymi gazami.

Pomaga to w utrzymaniu wysokiej koncentracji kierowców na drogach. Dobry filtr kabinowy poprawia również widoczność wewnątrz pojazdu, ponieważ zmniejsza osady na przedniej szybie i zapobiega jej parowaniu. Filtry kabinowe Bosch są specjalnie dostosowane do wysokich wymagań jakie stawiają użytkownicy pojazdów użytkowych, czyli m.in. charakteryzują się dwu- lub trzykrotnie nawet większą odpornością na wibracje i zdolnością zatrzymywania pyłu. Filtry kabinowe Bosch do pojazdów użytkowych w zależności od aplikacji zapewniają sprawne działanie nawet przez 200 000 do 300 000 km. Bogaty asortyment filtrów Bosch jest stale aktualizowany i zawiera odpowiednie rozwiązania do pojazdów ciężarowych i specjalnych.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo z filtrami kabinowymi Bosch (fot. Bosch)

Uważaj na filtry kabinowe niskiej jakości
W zastosowaniach profesjonalnych szczególnie ważna jest wysoka jakość produktu. Filtry kabinowe Bosch oczyszczają powietrze za pomocą kilku dobrze dobranych warstw. Wysokiej jakości włókna i duża powierzchnia filtra zapewniają wysoką niezawodność i stabilność. Szkodliwe gazy i zapachy są pochłaniane przez wysokiej jakości węgiel aktywny. Idealnie dopasowany kształt i rozmiar do danego zastosowania zapobiega omijaniu filtra przez zanieczyszczone powietrze. Dlatego poleganie na jakości Bosch opłaca się profesjonalistom.

Porównanie: Filtrów Bosch i filtrów niskiej jakości

Filtry Bosch Filtry niskiej jakości
Czyste powietrze dzięki kilku dobrze dobranym warstwom filtracyjnym Źle dobrane i zbyt cienkie warstwy filtracyjne
Dokładna filtracja dzięki wysokiej jakości włóknom Włókna niskiej jakości, niewystarczająca ilość włókien
Stabilność i zwiększona powierzchnia filtra dzięki specjalnemu przetłoczeniu medium filtracyjnego Medium filtracyjne niskiej jakości bez przetłoczeń
Niezawodne pochłanianie szkodliwych gazów i zapachów przez

▶ wysokiej jakości węgiel aktywny

▶ dużą ilość węgla aktywnego

▶ mocne połączenie z warstwą nośną

Użycie

▶ węgiel aktywny niskiej jakości

▶ niewystarczająca ilość węgla aktywnego

▶ nierównomierny rozkład

Stabilna geometria plis – nawet pod wpływem wilgotnego powietrza Niestabilna geometria plis

 

Poniżej wykaz filtrów kabinowych Bosch z węglem aktywnym do najpopularniejszych ciągników siodłowych:

Filtry kabinowe Bosch z węglem aktywnym do najpopularniejszych ciągników siodłowych
Mercedes Actros MP4 1 987 435 603
MAN TGX 1 987 431 458
DAF XF 1 987 435 563
Volvo FH II 1 987 435 543
Scania R 1 987 435 606
IVECO STRALIS HI-WAY 1 987 431 194

Warto dodać, że… Bosch Filter został wybrany najlepszą marką w 2022 roku i po raz 17 z rzędu zdobył tytuł Best Brand! To właśnie czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego “auto, motor und sport” uznali markę Bosch za najlepszą markę w kategorii Filtry.

Dowiedz się więcej na na www.motobosch.pl lub odwiedź kanał Youtube Bosch Automotive Polska: https://www.youtube.com/channel/UC_m6Yr9bIQIbGWP3tcC-UiQ

fot. Bosch