Nowe fabryki: Meiller Kipper i Arconic

fot. Alcoa

Meiller Kipper – producent wywrotek – całą produkcję w Austrii przenosi do jednej fabryki, która zostanie wybudowana w Oed-Öhling.

Do tej pory wywrotki Meillera pochodziły z dwóch zakładów: w Waidhofen i Asten, oddalonych od siebie o ok. 65 km. Oed-Öhling  znajduje się w połowie drogi między nimi. Do końca 2019 r. na prawie 6-hektarowej działce przy autostradzie w kierunku Wiednia powstanie budynek biurowy oraz trzy hale produkcyjne o łącznej powierzchni 12 tys. m2.

“Zdolności produkcyjne zakładów w Waidhofen i Asten osiągają swoje granice, a logistyczne wyzwania związane z prowadzeniem dwóch fabryk są ogromne” – tak firma uzasadniła decyzję o budowie nowej fabryki. Podkreślono przy tym, że zmiana lokalizacji nie będzie się łączyć ze zwolnieniami, a wręcz przeciwnie. Miejsca pracy czekają zarówno na wszystkich 85 pracowników zakładu w Waidhofen i wszystkich 35 pracowników z Asten, a w ciągu najbliższych lat liczba zatrudnionych ma osiągnąć 160. “Oed jest łatwo dostępny dla pracowników z obu istniejących zakładów. Mamy nadzieję, że cała siła robocza podejmie z nami ten ważny krok” – podkreślał Herbert Haselsberger, dyrektor zarządzający Meiller Kipper.

Natomiast Arconic – producent kutych aluminiowych felg Alcoa – rozpoczął budowę nowej fabryki  w Székesfehérvár na Węgrzech. Dzięki inwestycji o wartości 130 mln USD firma podwoi produkcję felg w Europie, odpowiadając na wzrost zapotrzebowania nie tylko na Starym Kontynencie, ale też w Azji, Ameryce Łacińskiej i Australii. Obiekt ma być gotowy w 2019 r. Zatrudnienie znajdzie w nim ponad 200 osób.