Premiery na święto Kässbohrera

fot. Kässbohrer

Firma otworzyła nową fabrykę w niemieckim mieście Ulm. To miejsce ma dla Kässbohrera wymiar historyczny. Tu w 1893 r. firma została założona i prosperowała przez długie lata. W latach 90. w efekcie kłopotów finansowych placówkę w Ulm zamknięto.  

W uroczystym powrocie Kässbohrera do Ulm wzięło udział 350 osób. Iffet Türken, przedstawicielka zarządu, zapowiedziała: Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wracamy do domu. Będziemy bardziej inteligentni, bardziej dojrzali i bardziej innowacyjni. Dzięki bazie w Ulm zbliżamy się do klientów nie tylko na południu Niemiec, ale także w sąsiednich krajach, w tym w Austrii i Czechach. Fabryka ma 7600 m2 powierzchni, obejmuje pełnowymiarową linię montażową, centrum sprzedaży i obsługi posprzedażnej.

Nowości

Otwarcie było też okazją do zaprezentowania aż czterech nowych naczep: wywrotki, zabudowy kurtynowej do transportu papieru w rolach, podwozia do transportu zbiorników kontenerowych i specjalistycznej naczepy do transportu palet lotniczych.

Testowana w Rosji wywrotka K.SKS została zaprojektowana, aby wytrzymać największe obciążenia i najgorsze warunki drogowe. Dzięki ładowności 11 500 kg i nietypowej konstrukcji górnej w kształcie litery V wywrotka zapewnia doskonały rozkład obciążenia i przyczepność na drodze. Naczepę kurtynową K.SCP X zaprojektowano dla transportu delikatnego, wysokiej jakości papieru.  Podłogę wyposażono w podwójne szyny, wbudowane rolki  zapewniają szybką i łatwą obsługę załadunku i rozładunku, a także zapobiegają ewentualnym uszkodzeniom krawędzi papieru. Papier można przechowywać w pozycji poziomej za pomocą klipsów z tworzywa sztucznego. Nowe podwozie do przewozu zbiorników (cystern) kontenerowych K.SHF T będzie dostępne w wersji przedłużonej i nieprzedłużonej. Wykonane jest ze stali o wysokiej wytrzymałości, z aluminiowymi elementami i wyposażeniem. Dzięki temu  jest trwałe i lekkie. Ostatnia nowość to naczepa K.SCA, o 250 kg lżejsza od poprzedniego analogicznego modelu, zaprojektowana do transportu palet lotniczych.