Nowa inwestycja Mercedes-Benz w Emilianowie k. Warszawy

fot. Mercedes-Benz Polska

11 kwietnia 2017 r. w Emilianowie k.Warszawy została zainagurowana budowa nowego autoryzowanego serwis samochodów ciężarowych Mercedes-Benz.  

Inwestor – Mercedes-Benz Polska oraz generalny wykonawca – IDS BUD S.A., zakończenie budowy nowego obiektu planują na koniec 2017 roku, a przeniesienie działalności z obecnie wynajmowanego terenu przy ul. Inowłodzkiej 5 do własnej siedziby w Emilianowie ma odbyć się na początku 2018 r.

Decyzja o lokalizacji serwisu w Emilianowie nie jest przypadkowa – nowy obiekt będzie położony blisko trasy S8 – co będzie dogodne szczególnie dla poruszających się tranzytem do krajów nadbałtyckich kierowców. W obiekcie oprócz hali do do obsługi pojazdów ciężarowych, znajdować się będzie również magazyn części zamiennych, magazyn opon, myjnia oraz pokoje przeznaczone do wypoczynku czekających na naprawę kierowców.

Polski rynek samochodów ciężarowych nieustannie się rozwija, przez co zyskuje na znaczeniu dla Mercedes-Benz. Według danych Eurostatu 25% przychodu w branży transportowej w Europie generują polskie firmy. Dlatego inwestycja ta wynika bezpośrednio ze strategii Daimlera, która zakłada podążanie za potrzebami rozwijającego się rynku w Polsce poprzez rozwój sieci dealerskiej – powiedział Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks.

Jest to kolejna inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce. W tym roku został już otwarty nowy obiekt TruckStore w Nadarzynie pod Warszawą, który zajmuje się sprzedażą używanych samochodów ciężarowych.

fot. Mercedes-Benz Polska
fot. Mercedes-Benz Polska