Renault Master najlepszy w klasie transporterów – Raport Dekra 2017

fot. Renault Polska

Stowarzyszenie rzeczoznawców Dekra już po raz 10-ty opublikowało wyniki raportu na temat pojazdów używanych z uwzględnieniem przebiegu. Oceną objęto łącznie 500 modeli samochodów.Renault Master drugi rok z rzędu zwyciężyło w klasie samochodów dostawczych.

W Raporcie Dekra o samochodach używanych eksperci oceniają wyniki ogółem ok. 15 mln głównych badań technicznych przeprowadzonych w okresie dwóch lat. W statystykach uwzględnione zostały wyłącznie usterki istotne dla oceny modeli pojazdów. Typowe błędy w obsłudze, za które prawdopodobnie bardziej odpowiedzialny jest właściciel niż sam samochód, nie są brane pod uwagę. Raport zawiera wyłącznie informacje o modelach samochodów z przebiegiem w określonym przedziale, z których w okresie objętym analizą Dekra przebadano co najmniej 1000 sztuk. Dziesiąty raport Dekra na temat samochodów używanych obejmuje wyniki analizy w oparciu o przebieg, a nie wiek pojazdu.

W dziewięciu klasach pojazdów rozróżniono trzy zakresy przebiegu (od 0 do 50 000 km, od 50 001 do 100 000 km oraz od 100 001 do 150 000 km). Zwycięzca w określonej klasie pojazdów używanych w raporcie Dekra na rok 2017 to model z najlepszym średnim wskaźnikiem usterkowości wg Dekra we wszystkich trzech zakresach przebiegu. Tym samym w danej klasie może zwyciężyć wyłącznie pojazd oceniony we wszystkich trzech zakresach przebiegu.

Renault Master zwycięzcą w klasie Samochody dostawcze
W klasie transporterów od 2,8 do 4,5 t dmc. Renault Master występuje już w swojej trzeciej generacji. Według raportu, seria modeli wprowadzona na rynek w roku 2010 stanowi znakomite rozwiązanie dla najróżniejszych zadań transportowych. W raporcie samochodów używanych Dekra 2017 Renault zdobywa drugie z kolei zwycięstwo wśród transporterów.

fot. Renault Polska
fot. Renault Polska