Nowa Scania S730 już w Polsce

fot. Scania Polska

Na początku lutego 2017r. odbyło się przekazanie jednego z pierwszych w Polsce ciągników Scania S730 Highline nowej generacji. Kluczyki do pojazdu odebrali przedstawiciele firmy Truck Service, a wydanie odbyło się w nowej siedzibie Scania w Pile.

fot. Scania Polska
fot. Scania Polska

Przekazany pojazd to największy i najmocniejszy model Scania nowej generacji, wyróżniony tytułem „Truck of the Year”. Ciągnik o układzie osi 6×2 będzie wykorzystywany w długodystansowym transporcie chłodniczym na terenie Szwecji
i północnej Norwegii. Model wyposażony w 730-konny silnik V8 ma najwyższą kabinę z płaską podłogą, która zapewnia dużą przestronność wnętrza i doskonałą widoczność drogi. To już 14. pojazd Scania, który znajduje się w naszej flocie. Mamy dobre doświadczenia, jeśli chodzi o eksploatację samochodów tej marki, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup pojazdu nowej generacji w najwyższej kabinie. Zależy nam przede wszystkim na wygodzie pracy kierowcy. Nie bez znaczenia są także dobre wyniki spalania – komentuje Piotr Rummel, współwłaściciel firmy Truck Service.

Pojazd został nabyty z pięcioletnim, europejskim kontraktem serwisowo-naprawczym. Umowa obejmuje ponadto usługi finansowania oraz ubezpieczenia samochodu realizowane przez Scania Finance Sp. z o.o.

Truck Service to rodzinne przedsiębiorstwo z Wielkopolski należące do państwa Rummel, działające na rynku międzynarodowym od 1989 r. (na początku pod nazwą MoDo Transport). Obecnie we flocie firmy liczy 17 pojazdów, z czego 14 to pojazdy Scania. Właściciele prowadzą także firmę TS Express świadczącą usługi serwisowe.