Best Truck, Best Van i Best Bus: MAN dziesięciokrotnie nagrodzony w konkursie ETM Awards 2020

fot. MAN Truck & Bus

Samochody dostawcze, pojazdy ciężarowe i autokary – cała rodzina produktów MAN spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem czytelników, klientów i kierowców w ramach tegorocznej edycji nagrody ETM Awards. Firma MAN Truck & Bus zwyciężyła aż w 10 kategoriach! Takiego wyniku nie udało się do tej pory uzyskać żadnemu producentowi.

Nagrodzone zostały:
– MAN eTGE, MAN Lion’s City 12 E i MAN eTGM zdobywają nagrody w każdej z trzech kategorii specjalnych: e-van, e-bus i e-truck.
– Nowa generacja pojazdów ciężarowych na czele: MAN TGX i MAN TGS zwyciężyły w kategoriach transport dalekobieżny, wywrotki do 32 t i transport dostawczy od 18 t.
– Lion´s City zwycięzcą w kategorii autobusów miejskich, Lion’s Intercity w kate-gorii autobusów dalekobieżnych a Lion’s Coach w kategorii autokarów.
– Wyróżnienia zdobyły także: MAN Service Complete w kategorii Truck-Trailer Service i MAN Financial Services za usługi w zakresie leasingu i finansowania pojazdów ciężarowych.

Również w tym roku specjalistyczne czasopisma poświęcone pojazdom użytkowym, trans aktuell, lastauto omnibus i FERNFAHRER wspólnie z DEKRĄ, poprosiły o wybranie najlepszych pojazdów użytkowych i najlepsze marki branży pojazdów użytkowych. Wielu czytelników odpowiedziało na to zaproszenie do udziału w plebiscycie. W ramach nagrody ETM Awards o tytuł „Best Truck”, „Best Van” i „Best Bus” ubiegało się ponad 250 pojazdów użytkowych w 16 kategoriach

MAN zwycięża we wszystkich trzech kategoriach pojazdów elektrycznych
Nagroda obejmowała trzy kategorie specjalne – e-van, e-bus i e-truck. We wszystkich tych kategoriach zwycięstwo odniosła firma MAN Truck & Bus. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyły MAN eTGE, MAN Lion’s City 12 E i MAN eTGM.

Nowa generacja pojazdów ciężarowych w centrum zainteresowania
W kategoriach pojazdów ciężarowych na najwyższym podium znalazł się jednak nie tylko MAN eTGM. W kategorii pojazdów dalekobieżnych pierwsze miejsce zajął MAN TGX, w kategorii wywrotek do 32 ton MAN TGS, zaś w kategorii ciężkiego transportu dystrybucyjnego powyżej 18 ton również MAN TGS. Wszystkie zwycięskie pojazdy użytkowe należą do nowej generacji pojazdów ciężarowych zaprezentowanych oficjalnie przez firmę MAN Truck & Bus w lutym tego roku. Wszystkie te pojazdy konsekwentnie uwzględniają zmieniające się potrzeby branży transportowej, wyznaczając nowe standardy, między innymi, w zakresie systemów wspomagania kierowcy, orientacji kierowcy, sieci cyfrowych i zrównoważonego rozwoju.

Autobusy MAN prześcigają konkurentów
Doskonale ocenione zostały także autobusy MAN. W kategorii liniowych autobusów miejskich wygrał MAN Lion´s City G z MAN EfficientHybrid. MAN Lion’s Intercity tryumfował w kategorii autobusów dalekobieżnych, a MAN Lion’s Coach – aktualny „Coach of the Year 2020” – zwyciężył w kategorii autokarów. Ponadto pierwsze miejsce zajął MAN Service Complete w kategorii Truck-Trailer Service.