MAN na targach Budma 2017

fot. MAN Truck & Bus Polska

Podczas odbywających się w dniach 7-10 lutego 2017 r. targów budowlanych Budma w Poznaniu, firma MAN Truck & Bus Polska po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała szerokiej publiczności swoje nowe lekkie pojazdy użytkowe MAN TGE.

Pierwszy z prezentowanych samochodów dostawczych, to przeszklony furgon MAN TGE 3.140 z zabudową warsztatową Bott Vario, napędzany 4-cylindrowym silnikiem turbo Diesel common-rail o mocy 140 KM przy max momencie obrotowym 340 Nm. Drugi prezentowany samochód dostawczy, to podwozie MAN TGE 3.180 w wersji z podwójną kabiną (7 miejsc) i rozstawem osi 3640 mm (długość standard), zabudowane wywrotką trójstronną firmy Scattolini Bison HSS. Pojazd napędzany jest 2-litrowym silnikiem biturbo common-rail o mocy 177 KM, przy max momencie obrotowym 410 Nm.

Oba prezentowane modele MAN TGE mają wariant masowy dmc. 3,5 t, napęd na oś przednią i wyposażone są m.in. w 6-biegowe manualne skrzynie biegów i asystenta hamowania awaryjnego EBA (wyposażenie seryjne).

Obok samochodów dostawczych nowej serii MAN TGE na stoisku MAN prezentowany był także dedykowany do transportu materiałów budowlanych –  model MAN TGS 26.400 6×4 BL z zabudową skrzyniową i żurawiem HMF. Cechy szczególne prezentowanego pojazdu, to m. in: 12,4-litrowy silnik o mocy 400 KM, elektroniczny system hamulcowy MAN BrakeMatic, 3-częściowy zderzak stalowy, wskaźnik obciążenia osi tylnych, sprzęg do ciągnięcia przyczepy, światła dzienne i pozycyjne w technologii LED oraz 2 reflektory robocze na dachu kabiny.

MAN od lat słynie z doświadczenia w zakresie niezawodnych i wytrzymałych pojazdów budowlanych, a także usługi posprzedażnych dopasowanych do potrzeb klientów. Teraz te kompetencje dostępne są również w lekkich samochodach użytkowych MAN TGE.

fot. MAN Truck & Bus Polska
fot. MAN Truck & Bus Polska