Otwarcie sezonu rajdowego GEPA Logistics Super Rally w Bukownie

fot. Ł.Łazarz

Weekend 13-15 stycznia 2017 był niezapomniany. Zgromadził na starcie prawdziwych fighterów, którym nie straszny był mróz, śnieg, ciężki teren i walka do ostatniego tchu. Sezon GEPA Logistics Super Rally można uznać za rozpoczęty!

Edycja ”Snow”, która na stałe wpisze się w kalendarz zlotów Super Rally, miała miejsce w malowniczej i śnieżnej scenerii na terenie gościnnej gminy Bukowno pod honorowym patronatem Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego w dniach 13-15 stycznia 2017. Park maszyn i biuro zlotu stacjonowały tym razem w budynku OSP KSRG Stare Bukowno, które na czas zlotu pełniło również funkcję gastronomiczną z wyborną wojskową kuchnią.
Znakomitą sportową atmosferę uzupełniła  dobra pogoda, zapewniając umiarkowane ujemne temperatury i opady śniegu.  Wyznaczone trasy prób poprowadzone poprzez malownicze tereny gminy  pokryte śniegiem nie były jednak łatwe.  Dla wielu stanowiły okazję dla sprawdzenia własnych umiejętności i  sprzętu przed nadchodzącym sezonem.  Nie obyło się, jak zwykle, bez zaskakujących zwrotów akcji, awarii i zmian na prowadzeniu po poszczególnych próbach. Rywalizacja była zacięta, ale zgodna z regułą „fair play”. Całość imprezy przebiegła bezpiecznie i  dość sprawnie, dzięki zdyscyplinowaniu zawodników i pracy organizatorów oraz sędziów sportowych dokonujących pomiaru czasu i publikujących wyniki.  W przerwie pomiędzy startami kibice z zaciekawieniem oglądali i fotografowali wspaniałe pojazdy terenowe w parku maszyn.

006_

W klasie moto, w pięknym stylu, ośnieżone, piaszczyste i wymagające oesy pokonał Kamil Kubat, który odebrał puchar za pierwsze miejsce.

Pierwsze miejsce w klasie Quad 2×4 i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich startujących pojazdów zdobył Mirosław Wojnowski – najszybszy zawodnik Super Rally 2016.

Najwięcej emocji dostarczyła klasa SSV Turbo, w której o pierwsze miejsce walczył Adam Goński za kierownicą Can-Am’a Maverick’a XRS Turbo, idąc łeb w łeb z Nicolasem Retat’em startującym pojazdem konkurencyjnej marki. Jednakże czerwony Maverick, szybki niczym błyskawica, pokonał nie tylko konkurencję w klasie, ale uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich startujących pojazdów! Jak mówi sam Adam Goński: Udało się pokonać z ogromną przewagą całą konkurencję i zostałem najszybszym zawodnikiem ze wszystkich klas.