Nowości Febera

Fot. Feber

Nowa, stalowa naczepa i system ważenia przewożonego towaru to letnie nowości firmy Feber.

COILMULDA

Firma Feber rozszerza wachlarz swoich produktów o kolejną naczepę-wywrotkę. Tym razem w ofercie pojawił się pojazd specjalny tzw. Coilmulda. Stalowa naczepa Coilmulda służy do przewozu towarów w zwojach lub kręgach np. stali, drutów czy papieru. Dzięki specjalnej budowie podłogi istnieje możliwość przewożenia kręgów o średnicy od 900 -1900mm.  Dodatkowo demontowalne belki rozporowe oraz punkty mocujące (3-tonowe) sprawiają, że  towar jest pewnie osadzony, co pozwala na stabilny i bezpieczny transport.

System ważenia w naczepach Feber

Od niedawna w naczepach firmy Feber dostępna jest nowa opcja, czyli dedykowany pod wywrotkę, pokładowy system ważenia – urządzenie o wysokiej dokładności.

Fot. Feber

System świetnie sprawdza się w trudnych warunkach, przy transporcie złomu czy pasz.  Dzięki niemu kierowca ma świadomość wagi przewożonego towaru i wie, że jest przepisowo załadowany. Wysoka dokładność urządzenia pomaga zapobiec przeciążeniu poprzez pomiar masy ładunku, minimalizując uszkodzenia podwozia, opon i układu hamulcowego. Pozwala także uchronić firmy przed wysokimi karami finansowymi nakładanymi za przeładowanie pojazdu.

 

Zalety systemu ważenia:

  • System podaje wagę netto, brutto, wagę ładunku i obciążenie osi
  • Wysoka dokładność +/- 0,5% FSD
  • Alarm przeciążenia (dźwiękowy lub wizualny)
  • Integracja z systemem GPS / GPRS
  • Przy ładowności 24T dokładność +/- 120kg!

Zdjęcia: Feber